رییس مرکز راهبردی سپاه الغدیر یزد خبر داد؛

احصاء و رفع مشکلات استان با حضور ۲۰۰۰ نخبه مرکز راهبردی

رییس مرکز راهبردی سپاه الغدیر یزد از فعالیت دو هزار نخبه استان در این مرکز برای احصاء و رفع مشکلات دستگاهها و نهادها خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز«غلامحسین دشتی» در آخرین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان ابرکوه در سال جاری اظهار کرد: وظیفه مرکز راهبردی این است که در هر شهرستان و استان مجموعه‌ای از نخبگان و افراد صاحب‌نظر را که سابقه کار اجرایی و دانشگاهی دارند، دور هم جمع کرده و ضمن احصاء کردن مشکلات دستگاه‌های مختلف، برای آنها راهکار و طرح‌های مختلف ارائه کنند.

وی با بیان این که وظیفه این مرکز کمک به دولت با وارد میدان کردن مردم است، تصریح کرد: تاکنون این مرکز در استان یزد حدود دو هزار نفر از نخبگان را در قالب ۱۷۰ کارگروه گردآوری کرده است .

به گفته‌ی دشتی،  مرکز راهبردی برای مشکلات طرح ارائه می‌کند و در صورتی که نتواند راهکاری ارائه کند، حداقل با مشکلات دستگاه‌ها و نهادهای مختلف آشنا می‌شود و حداقل از قضاوت نابجا در مورد عملکرد این دستگاه‌ها و نهادها جلوگیری می‌شود.

«محمد کاظمی نسب» فرماندار ابرکوه نیز در این نشست اظهار کرد: ابرکوه یکی از قوی‌ترین شهرهای استان از لحاظ میراث فرهنگی، دینی و مذهبی است اما در حوزه پذیرش مسافر و گردشگر دارای ضعف‌هایی بنیادین است که برخی رفع شده و بقیه نیز در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: به دلیل نبودن زیرساخت‌های مورد نیاز و همچنین عدم آشنایی و اطلاعرسانی مناسب، حجم مسافرانی که از حاشیه ابرکوه عبور می‌کنند حدود پنج برابر مسافرانی است که در ابرکوه توقف می‌کنند.

کاظمی نسب شعار امسال ستاد تسهیلات خدمات نوروزی را «مقصد همین‌جاست» عنوان کرد و افزود: در حال حاضر شهرستان ابرکوه ظرفیت پذیرش یک‌هزار مسافر به لحاظ اقامتی دارد که این ظرفیت باید تا سال آینده با توسعه بومگردی‌ها حداقل به دو برابر افزایش یابد.

وی با بیان این که در همین راستا اقداماتی همچون نمادسازی شهرستان و معرفی آن به ایران و جهان در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: معرفی ابرکوه به‌عنوان مقصد گردشگران در کوتاه‌مدت و جهانی‌شدن ابرکوه در بلندمدت از جمله اهداف مجموعه مدیریتی شهرستان است و در این رابطه همگرایی قابل‌توجهی داریم.

 

منبع:ایسنایزد

 

 

بخش نظردهی بسته شده است..