طراحی مسیر ویژه گردشگری در یزد

طراحی و تعیین مسیر ویژه گردشگری برای مسافران داخلی و خارجی در ایام عید نوروز در شهر یزد از جلمه اولویت‌های اجرایی مسئولان و دست اندرکاران در این استان است.

به گزارش یزدی نیوزبا توجه به نزدیک شدن ایام سال نو و پیش بینی حضور گردشگران داخلی و خارجی در این ایام نشستی با حضور نماینده اداره کل میراث فرهنگی استان و دیگر اعضاء کمیسیون فرهنگی گردشگری شورای اسلامی شهر یزد بر گزار و تصمیماتی در خصوص تعیین یک مسیر ویژه گردشگری با هدف کنترل ترافیک شهر یزد و دسترسی بهتر و سریعتر مسافران به اماکن دیدنی و تاریخی اتخاذ شد .

در این جلسه مقرر گردید در نزدیکی اماکن دیدنی و تاریخی مانند باغ دولت آباد، میدان امیرچقماق، آتشکده و بافت تاریخی ۱۴ ایستگاه ویژه به نام ایستگاه گردشگری ایجاد شود تا مسافران با وسایل حمل و نقل عمومی به اماکن تاریخی منتقل شوند .

  همچنین هماهنگی با مدیران هتل‌ها، جهت استفاده مسافرین از وسیله نقلیه عمومی خاص هتل جهت تردد در شهر و بازدید از جاذبه های گردشگری، از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود .

از آن‌جا که هدف از انجام این اقدامات کاهش ترافیک سنگین در سطح شهر خصوصا نواحی مرکزی و بافت تاریخی است، مقرر شد این مسیرها در نقشه‌های نوروزی مشخص و در کنار نقشه توضیحاتی در خصوص آن‌ها جهت اطلاع مسافران درج شود .

گفتنی است؛ تهیه تابلوهای دو زبانه برای ایستگاه‌ها و شماره گذاری آن‌ها از دیگر مسائل مطرح شده در این نشست بود .

 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..