مدیر گروه سلامت خانواده علم پزشکی یزد:

غربالگری رایگان سلامت مردان یزدی همچنان ادامه دارد

مدیر گروه سلامت خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به اجرای طرح غربالگری رایگان بیماری‌های مردان به مناسبت هفته سلامت مردان تا هفتم اسفندماه، گفت: به دلیل استقبال مردان یزدی خدمات این طرح همچنان در مراکز بهداشتی و درمانی تداوم دارد.

به گزارش یزدی نیوز«فروزنده کلانتری» ، به مناسبت هفته سلامت مردان اظهار کرد: متاسفانه مردان در مقایسه با زنان کمتر به سلامت خود توجه دارند لذا کمتر نیز به مراکز سلامت خانواده مراجعه می‌کنند تا از نظر انواع بیماری‌ها به ویژه بیماری‌های شایع مردان غربالگری شوند .

وی با بیان این که تمامی مراکز درمانی بهداشتی استان به مناسبت هفته سلامت مردان، خدماتی را در راستای غربالگری بیماری‌های آنها ارائه می‌کنند، گفت: افراد در مراجعه به این مراکز بهداشتی از لحاظ تغذیه، چاقی و دیابت بررسی می‌شوند و در مورد افراد دارای سنین ۵۰ به بالا نیز بیماری‌های شایعی مانند سرطان روده بزرگ نیز مورد غربالگری قرار می‌گیرد.

کلانتری در مورد مشاوره روانی برای مردان نیز خاطرنشان کرد: مردانی که دارای مشکلات اعصاب و روان باشند یا استعمال دخانیات می‌کنند نیز در این طرح می‌توانند خدمات مشاوره‌ای دریافت کنند.

این مسئوا تمام مردان ایرانی و حتی افراد غیرایرانی دارای کارت اقامت را واجد دریافت خدمات این طرح اعلام کرد و گفت: هر چند پایان طرح هفتم اسفندماه بوده است ولی به دلیل اهمیت موضوع و افزایش استقبال آقایان از این طرح، تمام خدمات مذکور به صورت رایگان همچنان به واجدین شرایط ارائه خواهد شد.

 

منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..