کمبود ۵۰۰ مربی پرورشی متخصص در آموزش و پرورش یزد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد از کمبود 500 مربی پرورشی متخصص در سطح مدارس استان خبر دادو گفت: این کمبود با تامین نیرو از سایر بخش‌های این اداره کل رفع شده است.

به گزارش یزدی نیوزعلی سرداری روز دوشنبه به مناسبت هفته تربیت اسلامی (۱۵_ ۸ اسفند) در جمع خبرنگاران استان افزود: اکنون یکهزار مربی پرورشی در سطح مدارس استان یزد بکار گرفته شده است که باید تلاش شد تا از طریق مراکز تربیت معلم و دانشگاه ها به صورت تخصصی خلاء موجود رفع شود.

وی در ادامه از شرکت ۱۰۵ هزار دانش آموز در ۱۴ مسابقات قرآنی در سطح مدارس استان خبر داد و تصریح کرد: مرحله شهرستانی این مسابقات در سطح مدارس برگزار شده است.
سرداری شعار در ادامه هفته تربیت اسلامی ' تعلیم و تربیت تمام ساحتی با رویکرد کیفیت و عدالت' بیان و اظهار کرد:برگزاری جشن سپاس در مدارس، نمایشگاه دستاوردها و توانایی های دانش آموزان ، برپایی بازارچه کارآفرینی دانش آموزان و برنامه های مختلف قرآنی از جمله برنامه این هفته است. 
وی برپایی گفتمان های دینی، برنامه های مهدویت، نشست ها در مدارس و برگزاری مرحله استانی قرآنی از دیگر برنامه های هفته مذکور اعلام کرد.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش ‌و پرورش استان یزد انتقال باورها و ارزش های معنوی به نسل جدید انقلاب، رشد شخصیت، توسعه فرهنگ دینی و ایثار و شهادت، نوع دوستی، ارتقای تربیت عقلانی دانش اموزان و رشد بینش های دینی از جمله اهداف فعالیت های تربیتی بیان کرد.
سرداری در ادامه به فعالیت های حوزه پرورشی اشاره کرد و گفت: تجهیز کتابخانه های کلاسی، طرح ملی ۵۰ هزار نمایشگاه کتاب، مسابقات کتابخوانی، فرشته کتابخوان، مجامع کتابخوانی، شوراهای دانش آموزی در ۱۷۵۰ آموزشگاه، انتخابات مجلس دانش آموزی، اردوهای یک . چند روزه دانش آموزان از جمله این اقدامات است.
در استان یزد ۲۳۹ هزار دانش آموز در یکهزار و ۵۰۰ مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

 

منبع:ایرنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..