فرماندار یزد خبر داد؛

جلوگیری جذب راننده توسط شرکت‌های تاکسی اینترنتی در معابر عمومی شهر

فرماندار یزد گفت: نحوه ثبت نام و جذب راننده بدون شرایط و ضوابط قانونی توسط شرکتهای تاکسی اینترنتی در سطح شهر غیرمجاز بوده و با متخلفان برخورد می شود.

به گزارش یزدی نیوز«مصطفی سالاری» با اشاره به حضور برخی افراد مربوط به تاکسی اینترنتی های در سطح شهر اظهار کرد: متأسفانه طی روزهای گذشته شاهد این هستیم که افرادی با حضور در برخی از میادین و معابر اصلی شهر اقدام به ثبت نام راننده برای حضور در تاکسی های اینترنتی بدون درنظر گرفتن ضوابط قانونی نموده اند که از این پس تا تعیین شرایط و ضوابط لازم ممنوع است.

وی با بیان این‌که جذب راننده توسط شرکت ها تاکسی هوشمند نیز نیازمند به رعایت قوانین و مقررات مربوط به این حوزه است، افزود: با هماهنگی صورت گرفته با نیروی انتظامی، راهور و سایر دستگاه‌های ذیربط, با حضور عوامل منتسب به این شرکتها در معابر عمومی شهر برخورد قانونی خواهد شد.

فرماندار یزد گفت: در زمینه فعالیت و جابجایی مسافرین باید مطابق قوانین، امنیت و حقوق شهروندان و مسائل اخلاقی رعایت گردد.

سالاری همچنین با اعلام این‌که مخالف راه‌اندازی و فعالیت تاکسی های اینترنتی در سطح شهر نیستیم تصریح کرد: باتوجه به روز شدن خدمات و تکنولوژی ارائه خدمات اینترنتی و هوشمند یکی از ضروریات جامعه امروز است، اما باید ساز و کارهای لازم برای ارائه خدمات به شهروندان با رعایت حقوق همه افراد مرتبط در این زمینه فراهم شود.

این مقام مسئول در پایان همکاری تمامی دستگاه ها را برای رفع این مشکل مهم دانست و بیان کرد: رانندگان تاکسی های اینترنتی نیز باید همچون دیگر رانندگان شهری ضوابط و مقررات لازم را رعایت نمایند تا فعالیت آن ها قانونی باشد. 

 

منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..