آداب و رسوم سنتی یزد به مسافران نوروزی معرفی شود

فرماندار یزد با بیان اینکه همه تدابیر لازم به‌منظور پذیرایی مناسب از مسافران و گردشگران در ایام نوروز توسط دستگاه‌های ذیربط اتخاذ شود گفت: آداب و رسوم سنتی یزد به مسافران نوروزی معرفی شود.

به گزارش یزدی نیوز مصطفی سالاری در نشست مشترک با مسئولان کمیته های نوروزی یزد با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و درگذشت تعدادی از هموطنان در سانحه غم‌انگیز و تأسف‌بار سقوط هواپیمای مسیر تهران ـ یاسوج اظهار داشت: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و همچنین تشکیل ستاد خدمات سفر شهرستان از چند ماه گذشته اقدامات خوبی را برای استقبال از نوروز ۹۷ در سطح شهرستان توسط دستگاه‌های ذی‌ربط به‌ویژه شهرداری‌ها و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شاهد هستیم.

فرماندار یزد با اشاره به ثبت جهانی شهر یزد در فهرست آثار یونسکو و ضرورت ارائه خدمات متفاوت نسبت به گذشته به مسافران و گردشگران خاطرنشان کرد: در این ایام گردشگران با یک نگاه ویژه به یزد سفر می‌کنند بنابراین از همه نهادها و ادارات می‌خواهیم تا برنامه‌های خود را در قالب شهر میراث جهانی ارائه نمایند چرا که شهر یزد به‌عنوان شهر مرکز استان تابلوی تمام استان بوده و می توانند سبب رونق صنعت گردشگری و افزایش حضور مسافران را در سایر شهرها و شهرستان‌ها را نیز به دنبال داشته باشد.

وی خواستار برگزاری برنامه‌ها و جشنواره‌های متنوع فرهنگی، هنری در ایام نوروز شد و تصریح کرد: معرفی فرهنگ و آداب و رسوم یزد و همچنین شاد، جذاب و خلاقانه بودن برنامه‌ها باید مدنظر نهادهای متولی باشد.

سالاری توجه به مسئله امنیت مسافران و گردشگران در ایام نوروز را مهم و ضروری دانست و اظهار داشت: شهرستان یزد نقاط گردشگری زیادی را دارد که نه تنها باید آن‌ها را توسعه داد بلکه لازم است در خصوص امنیت مکان‌های گردشگری مرکز استان توجه ویژه‌ای شود.

فرماندار یزد در پایان با بیان اینکه تعامل و همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد و بخش خصوصی در پیشبرد برنامه‌های حوزه گردشگری مهم و ضروری است تأکید کرد: تعامل دولت و بخش خصوصی در این بخش یکی از روش‌ها و اقداماتی است که علاوه بر ایجاد اشتغال پیشرفت مطلوب امور را در بردارد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..