امام جمعه یزد:

مسائل شرعی مرتبط با گران‌فروشی برای کسبه یزد بازگو شود

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه تعزیرات حکومتی در مسئله گران‌فروشی و کم‌فروشی تنها به برخوردهای قانونی نپردازد، گفت: مسائل شرعی مرتبط با گران‌فروشی نیز باید برای کسبه بازگو شود.

به گزارش یزدی نیوز آیت‌الله محمدرضا در دیدار با مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در ارتباط با موارد مختلف در جامعه، اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائلی که مردم در رابطه با آن با تعزیرات حکومتی ارتباط برقرار می‌کنند، ارائه گزارش‌های مرتبط با گران‌فروشی و کم‌فروشی است.

وی بیان کرد: تعزیرات حکومتی در این زمینه باید با مغازه‌داران ارتباط برقرار کنند و کسبه‌ای که اقدام به گران‌فروشی می‌کنند را نسبت به مشکلاتی که در این زمینه به وجود می‌آید، توجیه کنند.

ناصری خاطرنشان کرد: لازم است کسبه و بازاریان هم در جریان مسائل شرعی و هم مسائل عرفی و قانونی گران‌فروشی و کم‌فروشی قرار گیرند.

امام جمعه یزد ادامه داد: متاسفانه برخی افراد فکر می‌کنند اگر کالایی را گران بفروشند تنها روی همان کالا اثر می‌گذارد در حالی که این گران فروشی کم کم گسترش پیدا می‌کند و در تمام کالاها به وجود می‌آید.

وی از کم‌فروشی‌ها و کیفیت پایین در برخی محصولات انتقاد کرد و افزود: برخی محصولات را مشاهده می‌کنیم که قیمتشان خیلی تفاوتی نمی‌کند ولی هر روز نسبت به قبل وزن کمتری دارند و یا اینکه کیفیتشان پایین‌تر می‌آید.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: به ویژه در ماست و محصولات لبنی که چربی خود شیر را می‌گیرند و به جای آن از روغن‌هایی از جمله پالم استفاده می‌کنند که باید مراقبت بیشتری وجود داشته باشد.

ناصری افزود: این چنین مواردی مصداق غش در معامله است که بسیاری از آنها هم به وسیله صحبت و نصیحت برطرف می‌شود اما آن دسته که با نصیحت و تذکر شفاهی حل نشد، حتما باید برخورد قانونی و جدی صورت پذیرد که با سلامت مردم بازی نشود.

 

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..