بیش از ۲۲۰۰ نفر در سامانه کارورزی ثبت نام کردند

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی یزد از ثبت نام بیش از ۲۲۰۰ نفر از استان یزد در سامانه کارورزی خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز محمد حسین ریاحی در کارگروه اشتغال استان یزد که با حضور حمید کلانتری معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن حمیدیا استانداری یزد برگزار شد با اشاره به اینکه سهمیه کلی که برای طرح اشتغال فراگیر به استان یزد اختصاص داده شد ۲۷۶ میلیارد تومان است اظهار داشت: سهمیه ابلاغ شده ۱۶۷ میلیارد تومان است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی یزد با بیان اینکه تا جلسه گذشته تعداد ۱۴ طرح با اشتغال ۲۸۶ نفر مورد بررسی کارگروه اشتغال استان قرار گرفته بود گفت: تاکنون اقدامات در طرح‌های اشتغال فراگیر در شهرستان‌ها به گونه‌ای انجام گرفت که ۱۹۶ طرح به کارگروه شهرستانی ارائه داده شد که در نهایت ۴۶ طرح مورد تائید قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد طرح‌های ارائه شده به کارگروه شهرستانی، ۱۰۸ طرح خارج از رسته عنوان شده که خواهشمندم فرمانداران به این مسئله توجه ویژه داشته باشند.

ریاحی با اشاره به اینکه طبق نتایج بررسی شده بیشترین فراوانی به شهرستان تفت تعلق داشته است افزود: در ارتباط با طرح‌های اشتغال‌زا برای این دوره تا تاریخ ۲۶ بهمن ماه، ۳۲ طرح به تائید کمیته فنی رسیده است.

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان یزد اظهار داشت: ۲۴۶ طرح اشتغال روستایی به کارگروه رسید که ۷۱ طرح مصوب استان یزد است که بیشترین فراوانی به جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی استان تعلق یافت.

وی افزود: در غالب طرح‌های مصوب استان از جلسه قبل تا کنون که ۱۳۰ طرح از سوی دستگاه‌ها ارائه شده بود تعداد ۲۵ به تصویب کارگروه رسید.

ریاحی به وجود برخی از مشکلاتی که در حوزه اجرایی طرح‌های اشتغال در استان یزد اشاره کرد و اظهار داشت: بحث عودت طرح‌های مصوب کارگروه اشتغال استان در حوزه بوم گردی توسط صندوق کارآفرینی امید استان و ضعف کارشناسی طرح‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی شهرستان که به درستی مورد بررسی قرار نمی‌گیرد مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد که امیدواریم بهتر و بیشتر نسبت به این مسائل توجه کنند.

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان اینکه تاکنون ۲۲۴۵ نفر از استان یزد در سامانه کارورزی ثبت نام کردند گفت: از این تعداد ۶۸۶ نفر واجد شرایط و شرکت‌ها و واحدهای پذیرنده ثبت نامی هم ۳۰۹ واحد بودند که این تعداد می‌تواند در استان یزد به بیش از ۳۶ هزار واحد افزایش یابد.

وی افزود: بر اساس سامانه کارورزی و ثبت نام شدگان بیشترین فراوانی به مقطع کارشناسی و بیشترین فراوانی رشته تحصیلی به علوم انسانی مربوط می‌شود که نشان دهنده این مسئله است که رشته تحصیلی علوم انسانی بیشترین متقاضیان کار را در این سامانه به خود اختصاص داده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..