حضور ۵۰ تولید‌کننده در چهارمین نمایشگاه سراسری فرش دستباف یزد

رییس اداره فرش دستباف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از فعالیت چهارمین نمایشگاه سراسری فرش دستباف استان با حضور 50 تولیدکننده و تاجر فرش دستباف یزد و 10 منطقه دیگر از کشورمان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز«محمد مهدی نبی زاده» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، با اشاره به یازدهمین نمایشگاه سراسری فرش دستباف استان، اظهار کرد: این نمایشگاه که تا اول اسفند در محل برگزاری نمایشگاه‌های استان واقع در مجاورت بیمارستان شهید صدوقی یزد دایر است، در سالنی به مساحت بالغ بر ۲۲۰۰ مترمربع دایر شده است.

وی با بیان این که بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۱:۳۰ برای عموم آزاد است، ادامه داد: در این دوره نمایشگاه ۵۰ تولیدکننده و تاجر فرش دستباف استان و ۱۰ منطقه دیگر کشورمان در حال فعالیت است .

این مسئول در رابطه با ارتقای نقش و جایگاه فرش دستباف، تصریح کرد: تبادل تجربه، اطلاعات و فرش دستباف بین تجار و تولیدکنندگان یزد و دیگر استان‌ها  و ارائه آخرین طرح‌ها، نقشه‌ها و نوآوری‌ها در زمینه فرش دستباف از مهمترین اهداف این برگزاری این نمایشگاه است .

وی با اشاره به این که فراهم آوردن فضای متنوع از تولیدات و هنرنمایی هنرمندان و بافندگان فرش کشور جهت خریداران و شهروندان یزدی از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است، افزود: استان یزد با دارا بودن حدود ۴۰ هزار بافنده فعال سالانه حدود ۲۰۰ هزار مترمربع فرش و تابلو فرش در رج‌شمارهای ۲۵ تا ۴۰ و اخیراً بالاتر تولید می‌کند .

نبی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در استان ۴۸ کارگاه و مجتمع تولید فرش در کنار ۴۰ تولیدکننده غیرمتمرکز و ۱۰ شرکت تعاونی فرش دستباف روستایی فعالیت دارند.

بخش نظردهی بسته شده است..