امام‌ جمعه ابرکوه تاکید کرد؛

کم‌توجهی به سرو ابرکوه نمونه‌ بی‌مهری مسئولان به این شهر

امام‌جمعه ابرکوه ضمن گلایه از کم‌لطفی‌های مسئولان به این شهرستان، نمونه بارز آن را کم‌توجهی به سرو کهنسال ابرکوه ذکر کرد.

به گزارش یزدی نیوز حجت‌الاسلام «سید ابراهیم حسینی» در جمع مردم این شهرستان با تاکید بر لزوم  توسعه صنایع پاک در ابرکوه، اظهار کرد: همه مردم و مسئولان باید با اتخاذ موضع واحد، شهرستان ابرکوه را به سمت صنایع پاک و غیر آلاینده سوق دهند.

وی افزود: زمانی که در شهرستان، ظرفیت توسعه صنعت پاک را داریم، دلیلی ندارد به دنبال صنایع آلاینده باشیم و به بهانه رونق کار به ‌سلامت نسل آینده، آسیب‌رسانی کنیم .

حجت‌الاسلام حسینی با بیان این که پیشینه فرهنگ و تمدن ایران در ابرکوه متجلی است، ادامه داد: اگر موضع ما حمایت از ارزش‌های میراثی شهرستان است باید به آن جمله مقام معظم رهبری در سفرشان به ابرکوه که آن را شهر کهن و از مناطق نامدار و با نشان کشور عنوان کردند، رجوع کنیم و در همین راستا نیز انتظار داریم که از این شهرستان که در نقطه تلاقی سه راس مثلث طلایی گردشگری کشور قرار دارد، حمایت انجام شود.

وی با تأکید بر این که سرمایه‌های عظیم میراثی در بخش‌ بهمن به واسطه کم‌لطفی‌ها و بی‌توجهی‌ها در حال انهدام و از دست رفتن است، نمونه کم‌مهری مسئولان به این شهرستان را سرو کهنسال ابرکوه ذکر کرد و گفت: این درخت کهنسال که آن را پیرترین موجود زنده دنیا نیز می‌دانیم، در هر کشور دیگری قرار داشت، آنچنان در کانون توجه قرار داشت که به واسطه آن درآمد‌های سرشاری نصیب کشورشان می‌کردند و این در حالی است که ما تازه در حال یاد کردن از این تجسم مقاومت هستیم .

وی با اشاره به سفر تعجیلی سلطانی‌فر رییس سابق میراث فرهنگی کشور به ابرکوه در اردیبهشت ۹۴، افزود: در سفر اخیر «علی‌اصغر مونسان» معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور درخواست شد تا به مسئولان قبلی تأسی نکنند و وعده حضورشان در ابرکوه به لیست هزار وعده خوبان اضافه نشود.

امام‌ جمعه ابرکوه همچنین با اشاره به شنیده‌هایی که حاکی از دیدار‌های شهرستانی رئیس‌جمهور در سفر قریب الوقوع به یزد دارد، از ارائه درخواست برای سفر دکتر روحانی به ابرکوه خبر داد و گفت: البته ممکن است نمایندگان بانفوذ اجازه ندهند که نوبت به ابرکوه برسد مگر این که معجزه‌ای صورت گیرد .

منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..