ترحمی مقام مسئول:

فعالیت‌های اقتصادی باید در بستر امن و شفاف انجام شود

دبیر کارگروه شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان یزد با بیان این که فساد در نبود نظارت و شفافیت اتفاق می‌افتد، گفت: فعالیت‌های اقتصادی باید در بستر امن و شفاف انجام شود

به گزارش یزدی نیوز  «احمد ترحمی بهابادی» در نشست کارگروه شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان، «شفاف سازی» را الکترونیکی کردن عملکرد و فعالیت‌های مالی و اقتصادی و «سالم سازی» را نظارت عنوان کرد .

وی خواستار ارائه نظرات و پیشنهادات دستگاه‌های مربوطه برای شفاف‌سازی و سالم‌سازی فعالیت‌های اقتصادی شد و تصریح کرد: بسته به نوع پیشنهادات ارائه شده، این پیشنهادات را برای عملیاتی شدن در کارگروه، ستاد فرماندهی استان و کشور مورد بحث بررسی قرار خواهیم داد .

کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بر رفع موانع پیش رو برای تحقق اهداف و برنامه‌ها تاکید کرد و گفت: ارائه پیشنهادات باید بر مبنای نظام ارائه پیشنهادات باشد تا به شفاف‌سازی و سالم‌سازی کمک شود.

در این نشست گزارشی از وضعیت مبارزه با فساد مالی، اداری و اقتصادی در استان و آخرین وضعیت برش استانی و درصد پیشرفت برنامه جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان توسط دستگاههای ذیربط ارائه شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

همچنین گزارش از وضعیت راه اندازی سامانه استعلام در بستر شبکه دولت و طرح پیشنهادی برای بهبود عملکرد خدمات دفاتر پیشخوان در راستای توسعه دولت الکترونیک ارائه شد .

مدیران و نمایندگان دستگاههای اجرایی عضو این کارگروه هم به دیدگاهها و نظرات خود را در  حوزه فناوری و الکترونیکی کردن فعالیت ها و خدمات طرح کردند .

کارگروه یادشده با هدف توسعه دولت الکترونیک، مبارزه با اقتصاد زیرزمینی قاچاق، شفاف‏ سازی و مبارزه با فساد مالی، اداری و اقتصادی، توسعه اقدامات فرهنگی مبارزه با فساد، توسعه و حمایت فکری و معنوی و امنیت حقوق مالکیت، اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد پایدار منابع درآمدی دولت، بهینه سازی اندازه و اصلاح ساختار مالی دولت، تقویت خود اتکایی استان ها و شفاف سازی بودجه هزینه ای و سرمایه ای دولت در استان تشکیل شده است

منابع استفاده شده:
یزد ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..