فیلم پنج متعلق به ایران است نه یزد

no-thumbs

نویسنده و کارگردان فیلم «پنج» با اشاره به این که وعده‌های حمایتی مسئولان را توهین به خود و همکارانم قلمداد می‌کنم، اظهار کرد: از حالا به بعد ترجیح می‌دهم راه فیلمم را از عنوان‌های خبری شهر یزد جدا کنم.

به گزارش یزدی نیوز«سید مجتبی حسینی» در حاشیه مراسم رونمایی از پوستر فیلم سینمایی «پنج» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، با اشاره به کسب جوایز هنری این فیلم در فستیوال‌های بین‌المللی، تصریح کرد: این فیلم تاکنون در نزدیک به ۳۰ جشنواره جهانی شرکت و ۱۷ جایزه کسب کرده است .

وی با اشاره به این که «حسین نیک‌خواه» بازیگر نقش اول فیلم «پنج» در جشنواره فستیجیوس لس آنجلس، عنوان بهترین بازیگر در ماه سپتامبر را بدست آورد، گفت: پوستر این فیلم نیز که توسط «یلدا منتظری» طراحی شده در جشنواره یوروپین لهستان برگزیده شد.

حسینی با اشاره به تجلیل و اهدای لوح به هر دوی این افراد در این مراسم، از نحوه برخورد مسئولان یزدی در حمایت از این فیلم گلایه کرد و گفت: مسئولان یزدی و مشاوران فرهنگی و هنری‌شان هنوز که هنوز است به اهمیت و جایگاه فیلم «پنج» پی نبرده‌اند و موقعیتی را که این فیلم برای معرفی شهر جهانی یزد بوجود آورده را درک نکرده‌اند.

وی افزود: وعده‌های حمایتی مسئولان در پاسخ به درخواست‌های مکرر ما حتی بعد از خبر کسب موفقیت‌های جهانی این فیلم هم آن قدر ناچیز بوده است که آن را توهین به خود و همکارانم قلمداد کرده‌ام.

کارگردان فیلم «پنج» عنوان کرد: از حالا به بعد ترجیح می‌دهم راه فیلمم را از عنوان‌های خبری شهر یزد جدا کنم و دیگر هیچ‌گونه انتظاری از مسئولان یزد ندارم لذا این فیلم را یک تعهد ملی و پاسداشت فرهنگ و اصالت ایران زمین می‌دانم که پیگیر پخش و اکران آن در  گوشه و کنار جهان خواهم بود.

حسینی در خصوص اکران «پنج» در یزد نیز گفت: هیچ‌گونه برنامه‌ای در این رابطه ندارم و اکران خصوصی این فیلم به زودی در تهران خواهد بود و خوشبختانه چنانچه فرصت اکران در سینمای هنر و تجربه برای «پنج» فراهم شود نیز با توجه به این که یزد از اکران سینمای هنر و تجربه بی‌بهره است، چنین موقعیتی پیش نخواهد آمد.

گفتنی است؛ فیلم «پنج» که در بافت تاریخی یزد فیلمبرداری شده، به گفته‌ی نویسنده و کارگردان آن، ادای دینی به بافندگان(شعربافان) زحمت کش یزد و صنعتگران صنایع دستی در طی سالیان متمادی است.
 

منبع: ایسنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..