معاون فرماندار اردکان تأکید کرد

ضرورت تبیین ابعاد مختلف دفاع مقدس برای جوانان

معاون فرماندار اردکان بر لزوم پاسخگویی به شبهات در زمینه دفاع مقدس و تبیین آن برای نسل جوان جامعه تأکید کرد.

به گزارش یزدی نیوز به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، مصطفی پوردهقان عصر امروز در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی هفته دفاع مقدس ضمن تبریک دهه ولایت، یاد و خاطره حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان اسلام در دوران جنگ هشت‌ساله را گرامی داشت و بر هرچه بهتر برگزار شدن مراسم هفته دفاع مقدس تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه نسل جدید جامعه ما جنگ را ندیده است و فقط در حد چند واژه با آن آشنایی دارد گفت: موضوع دفاع مقدس به واکاوی بیشتری نیاز دارد و با استفاده از کسانی که این موقعیت را با چشم و گوش خود لمس کرده‌اند باید آن‌ها در دل نسل جوان جا پیدا کنند و با بازگویی این حماسه بزرگ به شبهات موجود پاسخ دهند و آن را برای نسل جوان تبیین کنند.

معاون فرماندار اردکان اظهار داشت: امروز به‌واسطه وجود فضاهای مجازی مختلف، بسیاری از موضوعاتی که برای آن‌ها هزینه‌های سنگینی پرداخت‌شده است به‌راحتی زیر سؤال برده می‌شود و کسی هم به این سؤالات پاسخ منطقی نمی‌دهد.

وی گفت: صرف انجام برنامه‌های بخشنامه‌ای در این زمینه کفایت نمی‌کند و باید در حوزه‌های مختلف ازجمله با حضور در میان دانش آموزان و دانشجویان نگذاریم کسانی که با جهل خود در این موضوع شبهاتی را مطرح می‌کنند به هدف خود برسند.

پوردهقان از همه دستگاه‌ها خواست در این زمینه تمام همت و تلاش خود را بکار گیرند.

در ادامه این جلسه جانشین سپاه اردکان هم در سخنانی فرارسیدن سی و هفتمین سالروز دفاع مقدس را گرامی داشت و افزود: دفاع مقدس یک حادثه و معجزه الهی بود که باعث استقلال و عزت مردم و کشور ما و موجب پیشرفت و شکوفایی میهن عزیز ما در عرصه‌های مختلف فرهنگی، علمی، سیاسی، نظامی و اقتدار ما در جهان شد.

وی گفت: یکی از اهداف و راهبردهای ما در برنامه‌های هفته دفاع مقدس، تبیین نقش رهبری در هدایت و فرماندهی ولی‌فقیه در حیات معنوی کشور و خلق حماسه‌های بزرگ و همچنین تبیین قدرت دفاعی نیروهای مسلح و بسیج برای ایجاد بازدارندگی در مقابله با تهدیدات دشمن است.

سرهنگ هاتفی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس و پس‌ازآن با وحدت نیروهای مردمی و نیروهای مسلح توانستیم جایگاه خوبی را در سطح منطقه و جهان به دست بیاوریم و امروز با بصیرت و همگرایی اقوام، ادیان، مذاهب و اقشار مختلف جامعه در مقابل استکبار جهانی و ایادی آن در منطقه ایستاده‌ایم.

وی با اشاره به مصادف شدن هفته دفاع مقدس با ایام دهه اول محرم افزود: باید با نهادینه‌سازی روحیه ولایتمداری و ایثار رزمندگان اسلام، تأثیر آن را در بیداری اسلامی و نهضت‌های مقاومت در سراسر جهان که از فرهنگ عاشورایی و انقلابی سرچشمه می‌گیرد برای همگان تبیین شود.

حسین هاتفی ادامه داد: تبیین نقش اقتصاد مقاومتی در دوران دفاع مقدس و تداوم آن به‌عنوان الگوی راهبردی در زمان حال و آینده کشور از دیگر اهداف ما در اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

در این جلسه ضمن بحث و تبادل‌نظر در خصوص اجرای هرچه باشکوه‌تر برنامه‌های هفته دفاع مقدس، مهم‌ترین این برنامه‌ها شامل رژه و نمایش اقتدار نیروهای مسلح، بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، برگزاری نشست‌های معرفتی با عنوان حماسه ماندگار در مدارس شهرستان، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، اجرای مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی، برنامه شب خاطره در هیئت‌های مذهبی، برگزاری یادواره شهدای شهرستان، صبحگاه نیروهای مسلح، شب‌شعر، غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدا، تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس و مدافعان حرم است.

بخش نظردهی بسته شده است..