برگزاری ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در یزد

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان یزد از برگزاری ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران به عنوان بزرگترین رویداد جهانی فرهنگی حفظ محیط زیست از 18 لغایت 24 شهریور در یزد همزمان با سراسر کشور خبر داد .

به گزارش یزدی نیوز به گزارش ایسنا – منطقه یزد، «سیدحسین سادات موسوی» موضوع محوری ششمین جشنواره بین ‎ المللی فیلم سبز را «اقتصاد سبز» با تمرکز بر «گردشگری پایدار»، «شهر و حمل و نقل پایدار» و «انرژی ‎ های پاک» معرفی کرد و افزود: این جشنواره در دوره گذشته در سالن سینما تک یزد برگزار شد اما امسال در نظر داریم که علاوه بر مرکز استان در سه شهرستان ابرکوه، تفت، اردکان نیز به نمایش بگذاریم.

وی با بیان این جشنواره امسال از ۱۸ تا ۲۴ شهریورماه به ‎ صورت بین ‎ المللی برگزار می ‎ شود، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست با توجه به تاثیرگذاری و پر مخاطب بودن هنر سینما و صنعت فیلمسازی اقدام به راه‌اندازی جشنواره فیلم سبز کرد تا با کمک فیلم‎های کوتاه و بلند مساله محیط زیست و حفاظت از آن را فرهنگ‎سازی کند که خوشبختانه در این سال‎ها در قالب این جشنواره شاهد تولید فیلم‎های تاثیرگذار و پرمحتوا بودیم.

سادات موسوی اظهار کرد: ما در استان یزد تلاش خواهیم کرد که فیلم‌های تاثیرگذار که در این هفته نمایش داده خواهد شد را در طول سال جهت اقشار مختلف به نمایش گذاریم و با حمایت از هنرمندان حوزه هنر و محیط زیست را تقویت کنیم.

این مسئول در پایان از تمام دوستداران محیط زیست خواست با حضور در مراکز نمایش فیلم‌های منتخب جشنواره از برنامه‌های جنبی نیز بازدید و در جلسات نقد و بررسی فیلم‌ها توسط کارشناسان حاضر در محل نمایش شرکت کنند.

 

بخش نظردهی بسته شده است..