امام جمعه موقت اردکان تأکید کرد

انجام کارهای بزرگ؛ با روحیه جهادی و انقلابی میسر می‌شود

امام جمعه موقت اردکان با اشاره به دیدار اعضای دولت دوازدهم با مقام معظم رهبری گفت: با روحیه جهادی و انقلابی می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

به گزارش یزدی نیوز به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی محیطی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید قربان اردکان ضمن تبریک این عید بزرگ به بیان فضیلت و اعمال آن پرداخت و گفت: عید قربان روز آزمایش و بندگی خداوند و دوری از وسوسه‌های شیطان است و درس امروز هم این است که باید همه کارها را به دست خداوند بسپاریم.

وی از کسانی که توانایی دارند خواست که با قربانی کردن و اطعام نیازمندان در ثواب این عمل نیکو و شایسته شریک شوند.

امام‌جمعه موقت اردکان در خطبه دوم با اشاره به فضای جامعه و گسترش پدیده بدحجابی گفت: متأسفانه این موضوع در حال تبدیل‌شدن به بی‌حجابی است که مهم‌ترین عامل آن نیز عدم تذکر و فراموش کردن فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر و همچنین گسترش فضاهای مجازی فاسد است و باید در این زمینه مواظب خود و فرزندانمان باشیم و تقوای الهی را رعایت کنیم.

محیطی به دیدار هیئت دولت دوازدهم با مقام معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: رهبری فرزانه انقلاب در این دیدار نکات کلیدی و کاربردی را توصیه کردند که یکی از این نکات بسیار حساس این بود که ایشان به دولت توصیه کردند که جهت‌گیری و روحیه انقلابی داشته باشند.

وی ادامه داد: هر جا کوتاه آمدیم آنجا ضربه خوردیم و هر جا روحیه انقلابی بکار بردیم پیشرفت داشتیم. وقتی مدیری انقلابی باشد و روحیه جهادی داشته باشد کارهای بسیار ارزشمند و بزرگی را می‌تواند انجام دهد.

امام‌جمعه موقت اردکان تصریح کرد: شهید حججی سرمشق و الگوی ماست که دارای روحیه انقلابی بود و با این روحیه دشمن را ناکام می‌گذارد و توانست شور و هیجانی را در جامعه اسلامی ایجاد کند.

خطیب نماز عید قربان اردکان گفت: دومین توصیه مقام معظم رهبری به دولت که درد عمومی مردم و جامعه است این بود که با کار و تلاش، مشکلات معیشتی مردم حل بشود. امروز بیش از شش و نیم میلیون جوان بیکار در کشور وجود دارد و ما دائماً با برپایی همایش و سخنرانی قصد داریم که در مقابل فساد ایستادگی کنیم.

تبریک ولادت حضرت امام هادی (علیه‌السلام)، گرامیداشت سالروز شهادت آیت‌الله قدوسی، سرتیپ وحید دستجردی و شهید محمود کاوه، روز تعاون، روز مبارزه با استعمار انگلیس و سالروز شهادت رئیس‌علی دلواری و روز صنعت چاپ از دیگر مباحثی بود که امام‌جمعه موقت اردکان به آن‌ها اشاره کرد.

انتهای پیام/

بخش نظردهی بسته شده است..