مدیر کل ورزش و جوانان یزد اعلام کرد:

فعالیت بیش از ۴۰۰ باشگاه پرورش اسب در استان یزد/ایجاد ۱۰۰۰ فرصت شغلی برای امسال در صورت تامین اعتبار

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به ظرفیت این استان در زمینه پرورش اسب گفت: بیش از ۴۰۰ باشگاه پرورش اسب در استان یزد فعالیت دارد.

به گزارش یزدی نیوز به گزارش ایسنا – منطقه یزد، «مسعود شریعتین گفت: یزد به عنوان قطب سوارکاری کشور شناخته شده و بیشترین باشگاه‌های پرورش اسب کشور نیز در این استان مشغول فعالیت هستند .

وی با بیان اینکه باشگاه‌های پرورش اسب در استان از مشکلات متعددی رنج می‌برند، ادامه داد: استان یزد ظرفیت بالایی در توسعه این رشته ورزشی دارد اما برای توسعه آن نیاز به حمایت مسئولان استان است .

مدیر کل ورزش و جوانان استان با بیان این که باشگاه‌ها و مجتمع‌های پرورش اسب و سوارکاری نقش موثری در ایجاد اشتغال و سودآوری برای استان دارند، عنوان کرد: باشگاه‌ها و مجتمع‌های سوارکاری، همچنین این ظرفیت را دارند تا جوانان و عموم مردم را به این رشته جذب کنند .

وی با تاکید بر لزوم حمایت از فعالیت‌های این باشگاه‌ها در سطح استان، اضافه کرد: پرداخت تسهیلات کم بهره با نرخ دو تا چهار درصدف کمک موثری به اشتغالزایی و تداوم روند فعالیت این باشگاه ها خواهد داشت .

شریعتی با اشاره به جذب تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید برای باشگاه‌های پرورش اسب در استان، اظهار کرد: در مجموع دو میلیارد تومان از این صندوق با سود چهار درصد برای ۴۰۵ باشگاه ورزشی در سطح استان جذب شده که اگر این اعتبارات بیشتر به استان تزریق شود می‌تواند به باشگاههای سوارکاری نیز تسهیلات داد و در صنعت اسب نیز تحولی ایجاد کرد .

مدیر کل ورزش و جوانان استان در پایان نیز با بیان این که در صورت تامین اعتبار و تخصیص بیشتری به استان براساس اولویت‌هایی که در این زمینه دیده شده است می‌توانیم در سال جاری برای یک‌هزار نفر اشتغال ایجاد کنیم.

 

بخش نظردهی بسته شده است..