روزشمار غدیر در یزد کلید خورد//عیدانه ۹۶ آغاز شد

به گزارش یزدی نیوزعیدانه ۹۶ با برگزاری ۲۴ عنوان برنامه از ۱ شهریور تا پایان شهریور مصادف با ۱ تا ۳۰ ذی الحجه از سوی مرکز فرهنگی مبشران با شعار «خدا را شکر مولایم علی شد» برگزار می‌شود.


شعار عیدانه ۹۶ از حدیث امام صادق(ع) با عنوان غدیر روز شکر گذاری، برگرفته شده که امسال نیز همانند سال های گذشته با برگزاری ۲۴ عنوان برنامه شامل مسابقات مختلف فرهنگی، همایش، سرود، نمایش خیابانی، جشنواره، جشن‌های مختلف و … به مناسبت ایام امامت و ولایت برگزار می‌شود.

از جمله این برنامه‌ها می‌توان به روزشمار غدیر، برپایی ایستگاه های مبشران غدیر، جشن ترنم غدیر، جشن بزرگ مرتضی علی (ع)، جشنواره ورزش های پهلوانی و زورخانه ای، نمایش خیابانی، نورافشانی، سرود خیابانی، طرح میثاق با غدیر، افتتاح جلسات خانگی نهج البلاغه، پیام‌بران پیامبر، پویش «من نهج‌البلاغه می‌خوانم» با مسابقه عکاسی و …. اشاره کرد.

در قالب برنامه های مرکز فرهنگی مبشران همچنین مسابقاتی از قبیل مسابقه «آیات ولایت»، کتابخوانی، امیر کلام، قرار آسمانی و … برگزار می‌شود.

جشن‌های ویژه‌ای که در عیدانه ۹۶ برگزار می‌‌شود نیز شامل سلسله جشن‌های ایام سرور آل محمد (ص)، جشن ترنم غدیر، جشن بزرگ مرتضی علی (ع) و … است.
به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی مبشران، در ایام امامت و ولایت همچنین ایستگاه‌های مبشران غدیر به مدت سه شب برپا می‌شود و از مردم با بسته‌های فرهنگی و شربت و شیرینی پذیرایی می ‌شود.

برخی از این برنامه‌ها از اوایل مردادماه شروع و تا نیمه‌های مهرماه ادامه دارد اما بیشتر برنامه‌های عیدانه ۹۶ قرار است از اول تا پایان شهریور ماه به ویژه در ایام امامت و ولایت برگزار می شود.

در پایان نیز می توان به وقایع مهم این عیدانه مانند روزحدیث ثقلین، عید قربان، اعطای لقب امیر المومنین به حضرت علی (ع)، سالروز اعطای فدک به حضرت زهرا(س) ، عید بزرگ مباهله، نزول آیه تطهیر و… اشاره کرد.
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..