مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد خبر داد:

تولد ۱۶ فرزند از مادران زیر ۱۵ سال در یزد

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با اشاره به وضعیت نگران کننده آمار ازدواج زیر ۱۸ سال گفت: ۱۶ فرزند از مادران زیر ۱۵ سال در یزد متولد شدند.

به گزارش یزدی نیوز به گزارش خبرنگار مهر، رقیه کرمانیان در نشست امور بانوان و سازمان های مردم نهاد که با حضور دبیر مجمع ملی کنوانسیون حقوق کودک ایران برگزار شد، اظهار داشت: جمعیت استان یک میلیون و ۳۸۵ هزار نفر است که از بین این جمعیت تعداد دختران ۱۶۰ نفر و پسران ۳۸۶ نفر است.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه کودکان در جامعه و حفظ کرامت و شخصیت کودک در امور تربیتی ادامه داد: احترام به حقوق کودکان و تربیت و سلامت آن‌ ها در همه ابعاد همواره باید مورد توجه باشد تا سلامت جامعه در آینده تضمین شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد اضافه کرد: همکاری‌ های مؤثر نهادها و سازمان ‌های دولتی و تشکل‌ های مردم نهاد در استان در راستای صیانت از حقوق کودکان و ایجاد شرایط رشد و سلامت کودکان و نوجوانان در امور تربیتی و رشد آن ها تاثیر مستقیم دارد.

وی با اشاره به وجود معضلاتی در زمینه کودک و رعایت حقوق آن ها اظهار داشت: بر اساس آمارهایی از ازدواج و باروری کودکان، تعداد ۱۶ فرزند از مادران زیر ۱۵ سال و ۱۳۶۰ فرزند از مادرانی در گروه سنی ۱۵ تا ۱۹ سال متولد شدند.

کرمانیان با تاکید بر لزوم مداومت در همکاری‌ ها و اقدامات موثر در این زمینه عنوان کرد: امیدواریم با رعایت بیشتر حقوق کودکان، شاهد کمرنگ شدن آسیب ها در رابطه با کودکان باشیم.

وی با بیان اینکه آمار موجود چندان بالا نیست گفت: لازم است تا با ارتقای فرهنگ والدین که از  بروز چنین مواردی جلوگیری به عمل آید.

 

بخش نظردهی بسته شده است..