آغاز مسابقات سراسری قرآن کریم وزارت جهاد کشاورزی در اردکان

شب گذشته مراسم افتتاحیه مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم وزارت جهاد کشاورزی در اردکان برگزار شد.

به گزارش یزدی نیوز به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، آیین افتتاحیه مرحله استانی بیست و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم وزارت جهاد کشاورزی به میزبانی شهرستان اردکان برگزار شد.

در این مراسم مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در سخنانی ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (علیه‌السلام) و حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) به بیان ویژگی‌ها و برکات این پیوند الهی پرداخت.

حجت‌الاسلام محمدهادی هدایت گفت: مهم‌ترین عمل در اسلام ازدواج است و هیچ بنایی بالاتر از ازدواج نیست و خداوند بین انسان‌ها مودت را قرار داده است ولی متأسفانه امروز برخی از مباحث دین را واژگون جلوه می‌دهند.

این استاد حوزه و دانشگاه با تجلیل از مقام علمی و اخلاقی مرحوم آیت‌الله سید روح‌الله خاتمی (ره) گفت: سیره و رفتار این عالم بزرگوار مانند اهل‌بیت است و باید سعی کنید که سیره آن مرحوم را در اردکان حفظ کنید.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان یزد نیز در این مراسم ضمن بیان جایگاه و عظمت قرآن کریم گفت: این کتاب آسمانی نور درخشنده الهی، تجلی‌گاه خداوند و نسخه شفابخش است.

وی افزود: قرآن پرچم نجات‌بخش، کتاب عبرت، هدایت و نجات است و امیدواریم که برگزاری این مسابقات موجب می‌شود تا ما انس بیشتری با قرآن کریم داشته باشیم.

حجت‌الاسلام سید محمد موسوی گفت: هدف از برگزاری این مسابقات مهجوریت زدایی از قرآن در جامعه است که امیدواریم این حرکت‌های قرآنی محجوریتی را که قرآن به خود گرفته است را بردارد و چهره خورشید گونه قرآن در همه عرصه‌های زندگی ما نمایان شود.

وی با تأکید برافزایش کیفیت و کمیت این مسابقات در سال‌های آینده گفت: ما باید در میدان عمل قرآنی بشویم چراکه عمل به این کتاب آسمانی موجب عزت و سعادت ما در دنیا و آخرت خواهد شد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان یزد از همه متصدیان برگزاری این مسابقات و میزبانی شهرستان اردکان تشکر و قدردانی کرد.

تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط حمید شاکر نژاد قاری برجسته کشوری، اجرای تواشیح توسط گروه ثقلین، قرعه‌کشی مسابقه بزرگ زکات و وقف و اهداء هدیه به اسامی علی و فاطمه از دیگر برنامه‌های این محفل قرآنی بود.

لازم به ذکر است که مرحله استانی بیست و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم وزارت جهاد کشاورزی با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از کارکنان و خانواده سازمان جهاد کشاورزی استان یزد به مدت دو روز و به میزبانی شهرستان اردکان برگزار می‌شود.

 

بخش نظردهی بسته شده است..