افزایش ۷ خودوری جدید به تاکسی گردشگری یزد در هفته دولت

مدیر شرکت تاکسی گردشگری استان یزد با اشاره به فعالیت 27 تاکسی ویژه حمل و نقل گردشگران در این استان، از رونمایی هفت خودروی جدید در هفته دولت خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز «جلال دهقان» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، با اشاره به این‌که تاکسی گردشگری یزد با هدف ساماندهی و بهبود صنعت گردشگری در دی‌ماه سال ۹۴ به عنوان اولین تاکسی گردشگری در سطح کشور به ثبت رسید، تصریح کرد: یزد، سومین استان گردشگرپذیر کشور محسوب می‌شود و این در حالی است که در حوزه حمل و نقل، ساماندهی خوبی ندارد لذا تمرکز فعالیت در این حوزه در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان این ‌که شرکت تاکسی گردشگری اولین شرکتی است که در سطح کشور مجوز حمل و نقل گردشگری اخذ کرده است، افزود: با توجه به این ‌که بافت تاریخی یزد به تازگی ثبت جهانی شده است، قطعاً گردشگران بیشتری به استان سفر خواهند کرد لذا لازم است که اقداماتی برای ارائه هر چه بهتر خدمات به گردشگران انجام شود .

دهقان اضافه کرد: در راستای تحقق این هدف، تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت تاکسی گردشگری، سازمان میراث فرهنگی و صندوق کارآفرینی امید به صورت سه جانبه برای نوسازی ناوگان حمل‌ و نقل گردشگری منعقد شده است .

مدیر شرکت تاکسی گردشگری استان با اشاره به این‌ که تعداد ۲۷ خودرو برای فعالیت در این حوزه در اختیار داریم، گفت: تاکنون تعداد ۴۰ نفر متقاضی برای فعالیت در این حوزه مراجعه داشته‌اند که پس از انجام مراحل اداری و کسب تاییدیه از سوی میراث فرهنگی و حوزه بار و مسافر، در تاکسی گردشگری مشغول فعالیت شده‌اند.

وی در ادامه با بیان این‌ که صندوق کار آفرینی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل گردشگری وام با کارمزد چهار درصد به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می‌کند، تصریح کرد: افراد مشمول دریافت وام باید ضمن تاییدیه از سوی تاکسی گردشگری توسط سازمان میراث فرهنگی نیز تایید صلاحیت شوند و سپس به صندوق کار آفرینی معرفی می‌شوند .

دهقان میزان تسهیلات برای متقاضیان خودرو را ۸۰ درصد قیمت آن اعلام کرد و گفت: ۲۰ درصد مابقی نیز آورده خود افراد متقاضی است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه و رونمایی از هفت دستگاه خودرو جدید در هفته دولت، افزود: چند دستگاه خودوری تشریفاتی نیز قرار است به ناوگان حمل و نقل گردشگری اضافه شود که شرایط خرید برای متقاضیان، پرداخت وام تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بوده و مابقی مبلغ نیز باید از سوی خود افراد پرداخت شود .

دهقان در پایان از افرادی که مایل هستند در زمینه حمل و نقل گردشگری فعالیت کنند دعوت به همکاری کرد و افزود: این افراد می‌توانند به دفتر شرکت واقع در خیابان مسجد جامع مراجعه و مدارک مورد نیاز را ارایه دهند .

 

 

 

بخش نظردهی بسته شده است..