یزد در قرق های اختصاصی کشور، پیشگام است

no-thumbs

معاون اداری، مالی محیط زیست استان یزد گفت: این استان در قرق های اختصاصی در سطح کشور به لحاظ تعداد و فعالیت های انجام شده پیشگام است

به گزارش یزدی نیوز؛محمدرضا ذوالفقاری در آیین تجلیل از فعالان محیط زیست مهریز افزود: در سال های اخیر بر اساس مصوبه شورای عالی محیط زیست و اهداف دولت، پنج فرقگاه اختصاصی در کشور به افراد واگذار شده است .
وی ادامه داد: از این تعداد ، سه قرق اختصاصی شامل مناطق روباز و علی آباد چهل گزی در شهرستان مهریز و همچنین قرق منصور آباد در روستای دربید در شهر یزد طبق مقررات واگذار شده است .
وی ادامه داد: هنوز تعدادی افراد در نوبت پذیرش اداره قرقگاه های اختصاصی در استان و مهریز هستند که تقاضای آنها در راستای مقررات سازمان محیط زیست بررسی و اقدام می شود.
این مسئول بیان داشت: واگذاری قرق های اختصاصی به افراد تحت نظارت عالی محیط زیست و برای جلب مشارکت بخش خصوصی و فعالان زیست محیطی برای حفظ منابع گیاهی و جانوری است.
ذوالفقاری تصریح کرد: باید از درآمد قرق ها برای کمک به فرهنگ سازی و همچنین آموزش مردم و فعالان و دوستداران محیط زیست در راستای حفظ منابع و سرمایه های موجود در استان استفاده شود.
وی گفت: همه مردم و مسئولان در حفظ گونه های گیاهی و انسانی در مناطق حفاظت شده و طبیعی استان مسئول هستند و باید در کنار متولیان امر وظایف خود را انجام دهند.
در این مراسم همچنین رئیس اداره محیط زیست و فرماندار مهریز به اهمیت فرهنگ سازی ، آموزش ، حفظ محیط زیست و گونه های نادر آنها توسط مردم و با همراهی فعالان این عرصه تاکید کردند.
همچنین با لوح سپاس از خبرنگاران ، حافظان محیط زیست ، محافظ نمونه و ماموران زیرپوشش قدردانی بعمل آمد.

منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..