ضرورت ایجاد تحول جمعیتی به منظور نگهداری از بافت تاریخی یزد

به گزارش یزدی نیوزمعاون فرماندار یزد با اشاره به ضرورت جذب مشارکت مردمی در حراست از بافت تاریخی، گفت: ایجاد تحول جمعیتی یکی از اولویت‌های اجرایی در راستای حراست از بافت تاریخی و جهانی یزد است.

 محمدعلی جعفری در مراسم تجلیل از خبرنگاران که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد با اشاره به جهانی شدن بافت تاریخی یزد، اظهار کرد: اگر تحول جمعیتی مطلوب در بافت تاریخی یزد انجام نشود رسیدن به اهداف کلان جهانی شدن آن با کندی فراوانی مواجه می شود.

وی با اشاره ضرورت سرمایه گذاری مردم بومی در بافت تاریخی یکی از ضرورت‌های اجرایی است، افزود: به نظر می رسد تا زمانی که مطالبه فرهنگی در جامعه وجود نداشته باشد توسعه فرهنگی و اجتماعی لازم محقق نمی شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار یزد در ادامه با بیان این که چارچوب قانون در پیگیری رسانه‌ها باید رعایت شود، گفت: رسانه‌ها نقش مهمی در ایجاد تحول جمعیتی بافت تاریخی یزد ایفا می‌کنند.

این مقام مسئول با اشاره به این که بافت تاریخی یزد جای اسکان اتباع خارجی نیست، تصریح کرد: مردم باید در این زمینه وارد عمل شوند تا بتوانیم به درستی بافت تاریخی یزد را ساماندهی کنیم.

معاون فرماندار یزد با تاکید بر لزوم مشارکت مردم برای ساماندهی اتباع افغانستانی در یزد به ویژه در بافت تاریخی عنوان کرد: تا زمانی که مردم در زمینه ساماندهی اتباع خارجی مشارکت نداشته باشند، این مهم به درستی محقق نخواهد شد.

جعفری تصریح کرد: اگر شهروندان ما را در این مسیر یاری کرده و با دلسوزی در حوزه سکونت و اشتغال با هماهنگی اقدام کنند، بسیاری از مشکلات در رابطه با اتباع افغانستانی خود به خود حل خواهد شد.

منبع: ایسنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..