افزایش ۲۰ درصدی تردد در جاده‌های یزد

no-thumbs

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای یزد با بیان این که ساخت ۹ مجتمع رفاهی بین راهی جدید در در دستور کار استان است، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده تردد در جاده‌های استان یزد ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش یزدی نیوزمحسن صادقیان در مورد وضعیت اقامتگاه‌های بین‌راهی در استان یزد،‌اظهار کرد: بررسی و تحلیل تصادفات سه ماهه اول امسال در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته نشان می‌دهد، تردد در جاده‌های استان یزد ۲۰ درصد رشد داشته و درعین‌ حال تلفات جاده برون‌ شهری نیز، افزایش داشته است .

وی افزود: تحلیل انجام‌ شده بر روی آمار تصادفات یزد در سه‌ ماهه اول سال ۱۳۹۶ نشان می‌دهد که بیش از ۵۰ درصد از تلفات جاده‌ای استان از نوع واژگونی و علت اصلی آن خواب‌آلودگی بوده است .

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان یزد گفت: بررسی علت خواب‌ آلودگی‌ها و چگونگی به وقوع پیوستن آن‌ها نیاز به انجام مطالعات دقیق و یک اقدام پژوهشی جامع دارد ولی آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که این رخداد هرلحظه ممکن است توسط راننده‌ای رخ دهد .

این مقام مسئول تصریح کرد: با داشتن جاده‌ای استاندارد نیز احتمال وقوع حادثه وجود دارد و آنچه در جاده باید انجام شود این است که جاده باید بخشنده باشد تا اولین اشتباه راننده آخرین اشتباه او نباشد .

صادقیان عنوان کرد: در راستای افزایش ایمنی جاده‌های استان یزد اصلاح شیب شیروانی‌ها، احداث توقفگاه‌ها و احداث مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی باید در دستور کار قرار گیرد که اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان، این موضوع را در اولویت کاری خود قرار داده و از سال گذشته با تشکیل کارگروه‌های اختصاصی موفق شده است که به جذب سرمایه‌گذار در این زمینه اقدام کند .

منبع: ایسنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..