یک مقام مسئول خبر داد:

۹۰ درصد کودکان خیابانی یزدچه کسانی هستند؟۱۶۸ کودک خیابانی در یزد جمع آوری شد

۹۰ درصد کودکان خیابانی که سال گذشته در یزد جمع آوری شدند، اتباع افغانستانی غیرمجاز هستند.

به گزارش یزدی نیوزمدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: ۹۰ درصد کودکان خیابانی که سال گذشته در یزد جمع آوری شدند، اتباع افغانستانی غیرمجاز هستند.

 جلیل عفتی  در مراسم افتتاح اورژانس اجتماعی شهرستان تفت با بیان اینکه بسیاری از آسیب های اجتماعی استان یزد زاییده مهاجرت ها است، اظهار داشت: بحث کودکان خیابانی که طی چند سال اخیر یزد را درگیر کرده، اغلب به دلیل مهاجرت اتباع افغانستانی غیرمجاز به این استان است.
 
وی عنوان کرد: سال گذشته در استان یزد ۱۶۸ کودک خیابانی جمع آوری شد که ۹۰ درصد آنها اتباع خارجی به ویژه اتباع افغانستانی غیرمجاز بودند.
 
عفتی با اشاره به اینکه هشت درصد نیز اتباع خارجی مجاز بودند، خاطرنشان کرد: حدود دو درصد از این کودکان مهاجران دیگر استانها و کمتر از یک درصد آنها یزدی بوده اند بنابراین یکی از آسیب های اجتماعی در یزد ناشی از مهاجرت بی رویه است.
 
مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به اینکه یکی دیگر از آسیب های اجتماعی استان یزد، طلاق است، افزود: سال گذشته هزار و ۲۰۰ طلاق در استان یزد ثبت شده و در مجموع از هر شش ازدواج در یزد یک مورد به طلاق ختم می شود.
 
به گزارش مهر،وی ادامه داد: اصلی ترین علت طلاق نداشتن مهارت های زندگی است و بهزیستی استان یزد در این زمینه ورود کرده و طرحی هم اکنون در حال اجراست که بر اساس آن زوج های جوان در فاصله بین ثبت ازدواج در دفاتر رسمی تا دریافت سند ازدواج باید در دوره ۱۶ ساعته آموزشی شرکت کنند.
 
عفتی، وجود مراکز تحکیم بنیان خانواده و مشاوره های قبل از طلاق را نیز از جمله عواملی دانست که ۴۵ درصد پرونده های طلاق در یزد را منجر به صلح و سازش کرده است.
 

بخش نظردهی بسته شده است..