رونمایی آلبوم «می‌فهممت» به خوانندگی محمدرضا فروتن

به گزارش یزدی نیوزآئین امضا و رونمایی آلبوم «می‌فهممت» با حضور خواننده و بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در سرای کتاب اندیشه سبز یزد برگزار شد.

«محمدرضا فروتن» با حضور در این برنامه ضمن رونمایی از آلبوم جدید خود با عنوان «می‌فهممت»، بیان کرد: آلبوم موسیقی «می‌فهممت» در قطعه «روزهاى مرگ عشق»  توسط مرحوم افشین یداللهی که از شاعران به‌نام کشور و روانپزشکی حاذق با دغدغه سلامت جسم و روان مردم بودند، سروده شد.

وی ادامه داد: در قطعه «روزهاى مرگ عشق» با دو تم از آهنگ مواجه هستیم که در تم اول سعی در همراهی و درک متقابل فردی که دچار ناکامی و شکست عاطفی شده است و در تم دوم ترانه تا حدودی تغییر کرده و امید و خودباوری به شنونده هدیه داده خواهد شد و هدف تنها توانبخشی و اشاعه احساس قدرتمندی و دوباره زندگی کردن است.

این بازیگر با بیان تاثیرات حیرت انگیز موسیقی درمانی در سلامت جسم و روان، تصریح کرد: موسیقی درمانی به عنوان درمان مکمل در کاهش درد، اضطراب، مصرف دارو، افسردگی و اختلالات روانی، فشارخون، ناراحتی‌های قلبی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ هرچند بسیاری از موسیقی‌ها مخرب هستند اما بسیاری دیگر باعث توانمندی ذهن و نظم فکری می‌شود.

فروتن در ادامه اضافه کرد: انجمن موسیقی درمانی در سال ۱۹۵۰ در آمریکا تشکیل شد و رشته دانشگاهی موسیقی درمانی ضمن تدریس در دانشگاه‌های مطرح دنیا، مورد بهره‌برداری قرار گرفت. در ایران نیز سال‌ها قبل در دانشگاه اهواز پرستارانی تربیت می‌شدند که توانایی نواختن ساز داشتند تا برای بیماران به عنوان درمان مکمل به کارگیرند.

خواننده آلبوم «می‌فهممت» در پایان در خصوص آلبوم دوم خود بر حضور مفاهیم روانشناختی و فلسفی در این اثر تاکید و اظهار کرد: آلبوم دوم در مراحل پایانی است و در مرحله تولید ویدئو است. این آلبوم نیز بی‌شک سعی در بهبود سلامت جسم و روان مردم عزیز دارد.

منبع: فارس
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..