ایجاد تشکل انجمن اهل قلم در بافق ضروری است

no-thumbs

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به سوابق تاریخی، علمی و فرهنگی شهرستان بافق اشاره کرد و گفت: ایجاد تشکل مجموعه قلم یکی از ضرورت های بافق است که نویسندگان این شهرستان به این امر توجه داشته و از آن حمایت و پشتیبانی کردند.

به گزارش یزدی نیوز؛علی غیاثی  در نخستین جشن اهل قلم که در سالن اجتماعات کمال الدین وحشی بافقی برگزار شد حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را از آثار نویسندگان بافقی در حوزه فرهنگی و اجتماعی اعلام و اظهار داشت:دغدغه نویسندگانی که مشکلات نقدینگی مانع منتشر آثار آنها می شود را رفع می کنیم.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد افزود: نویسندگانی که آثار آنها قابلیت چاپ داشته باشد امکانی برای آنها فراهم می شود که بتوانند آثار خود را منتشر کنند.
او ادامه داد: سعی می کنیم نویسنده ای دغدغه مالی برای تولید آثار هنری خود نداشته باشد و هرگونه مانع از سر راه انتشار و چاپ کتاب نویسندگان برداشته می شود.
وی به مشکلات گذشته در رابطه با حوزه چاپ و آثار نویسندگان اشاره و خاطر نشان کرد:طی یکسال اخیر استان یزد جز ۱۰استان کشور در خصوص صدور مجوز کتاب در داخل استان شده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بیان کرد:طی چند روز آینده کتاب وحشی بافقی رونمایی می شود و یکی از حوزه فرهنگی که اهمیت دارد معرفی شخصیت ها و مفاخر است و جامعه به معرفی این شخصیت های علمی وفرهنگی نیاز دارد.
غیاثی اضافه کرد: الگوسازی این مفاخر جهت یادگیری وشناخت بیشتر نسل جوان مفید است.
وحشی بافقی، مستوفی، شیخ محمد تقی بافقی از مفاخر شهرستان بافق هستند که تاکنون تندیس وحشی بافقی و سر دیس مستوفی بافقی مورخ عهد صفویه توسط شهرداری بافق ساخته شده است.

منبع: ایرنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..