اتباع افغانستانی در تمام صنوف یزد فعالیت دارند

به گزارش یزدی نیوزرئیس اتاق اصناف یزد با بیان اینکه متاسفانه اتباع افغانی الان در تمام صنوف یزد فعالیت دارند، گفت: لازم است که فعالیت این اتباع در یزد محدود شود.

 محمدمهدی باغستانی در دیدار فرمانده سپاه الغدیر استان، اعضای هیئت رئیسه بسیج اصناف و مدیران اتاق اصناف یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در ارتباط مد نظر بازاریان بحث مالیات است.

وی خاطرنشان کرد: الان با توجه به رکود و تورمی که در بازار وجود دارد، بازاریان درآمد زیادی ندارند ولی متاسفانه هر سال چند درصد به مالیات افزوده می‌شود.

رئیس اتاق اصناف استان یزد خاطرنشان کرد: وضعیت مالیات نباید به گونه‌ای باشد که برای مردم و بازاریان مشکل ایجاد و آنها را در زمینه درآمد بیش از این محدود کنند.

باغستانی به حضور اتباع بیگانه در یزد اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه روز به روز به تعداد اتباع خارجی که در بازار هم فعالیت دارند افزوده می‌شود و این موضوع به مشکلی برای صنوف تبدیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه اتباع بیگانه به تمام اتحادیه صنفی یزد ورود پیدا کردند، خاطرنشان کرد: حضور اتباع بیگانه در مشاغل مشخص و خاصی طبق قانون امکان پذیر است ولی متاسفانه اتباع افغانی در تمام صنوف در حال فعالیت هستند.

رئیس اتاق اصناف استان یزد گفت: لازم است که پیگیری‌های لازم صورت گیرد که حداقل نسبت به تعداد حضور آنها و فعالیتشان در صنوف مختلف کنترل شود و نتوانند در این صنوف حضور داشته باشند.

باغستانی با بیان اینکه ۸۰ درصد ضایعاتی‌های یزد در دست اتباع بیگانه است، گفت: برخی از صنوف از جمله ضایعاتی‌ها، میوه و تره‌بار و موارد دیگر که به صورت عمده فعالیت می‌کنند درآمد سرشاری دارند و متاسفانه حضور اتباع بیگانه در این صنوف بسیار زیاد است.

منبع: تسنیم
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..