استاندار یزد: تعیین آمار دقیق بی سوادان استان دشوار است

no-thumbs

استاندار یزد با تاکید بر ریشه کنی بی سوادی گفت: تعیین آمار دقیق بی سوادان به دلیل مهاجر پذیر بودن استان و تغییرات دائمی جمعیتی دشوار است.

به گزارش یزدی نیوزمحمد میرمحمدی  در نشست شورای سواد اموزی استان با تاکید بر هماهنگی همه بخش ها برای شناسایی دقیق همه افراد بی سواد باقی مانده اظهار کرد: آمار بی سوادان را نمی‌توانیم به ‌صورت قطعی تعیین زیرا جابجایی جمعیتی در استان وجود دارد.
وی ادامه داد: برخی افراد باسواد از استان می‌روند و افراد بی‌سواد برای اشتغال به این این استان مهاجرت می کنند، لذا نمی‌توانیم آمار دقیق و ثابتی از بی سوادان داشته باشیم.
میرمحمدی تصریح کرد: فرمانداران تمام شهرستان های استان با استفاده از روش های مختلف افراد بی‌سواد را در تمام بخش ها، واحدها اعم تولیدی، خدماتی و صنعتی شناسایی و سپس با هماهنگی مدیران کارخانه ها برای سوادآموزی آنان برنامه ریزی کنند.
استاندار یزد اضافه کرد: برخی از بی‌سوادان که به کارهای فصلی اشتغال دارند، می‌توانند در فصل غیر کاری نسبت به سوادآموزی اقدام کنند که نیاز به هماهنگی با مدیران مربوطه دارد.
مرآت امین الرعایا معاون سوادآموزی آموزش و پرورش یزد هم گفت: سهمیه ابلاغی جذب سواد آموز در استان برای امسال دو هزار و ۴۰ نفر است که یکهزار و ۲۰۰ نفر از این تعداد مربوط به اتباع بیگانه است.
براساس سرشماری سال ۹۰، ۲۹ هزار و ۵۷۳ نفر بی سواد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ ساله در این استان شناسایی شد که از این تعداد ۱۴ هزار و ۸۹۲ نفر مرد و مابقی زن بودند.
از مجموع بیسوادان استان یزد ۶۰ درصد آنها اتباع خارجی هستند.

منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..