طرح “اس‌دی‌آی” استان یزد به صورت پایلوت در تفت و اردکان

به گزارش یزدی نیوزمعاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد گفت: طرح اس‌دی‌آی استان یزد به صورت پایلوت در تفت و اردکان اجرا شد.
 محمدحمید فخرالدینی  در نشست کمیته راهبری اس دی آی استان یزد با اشاره به اینکه دو شهر اردکان و تفت به عنوان پایلوت اس دی آی در استان یزد انتخاب شدند، اظهار داشت: اگر بانک‌های اطلاعاتی که استاندارد باشند را بتوانیم به صورت جزء جزء ساماندهی کنیم، می‌توانند با یکدیگر اشتراک‌گذاری شوند.

وی افزود: اس‌دی‌آی مجموعه‌ای از فناوری‌ها، سیاست‌گذاری‌ها، استانداردها، شبکه‌های دسترسی، منابع انسانی لازم برای جمع‌آوری، پردازش، ذخیره‌سازی، توزیع و بهینه‌سازی و استفاده از داده‌ها و اطلاعات مکانی در سطوح مختلف، به منظور تسهیل در تصمیم‌گیری و مدیریت جامعه است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که الان در ارتباط با آمار و اطلاعات در استان یزد وجود دارد، تفاوت اطلاعات در ادارات مختلف است، از جمله اشتراک‌های گاز و برق و آب که در هر اداره ممکن است با یک عنوان متفاوت ثبت شده است.

فخرالدینی عنوان کرد: در راستای بررسی کارایی و قابلیت‌های طرح اس‌دی‌آی در استان یزد، این طرح به صورت پایلوت در شهرهای اردکان و تفت اجرایی و نتایج حاصله از آن به دست آمد.

وی با تاکید بر اینکه طرح اس‌دی‌آی در زمینه‌های مخلتف امکان اجرا و بررسی دارد، گفت: اس‌دی‌آی فرهنگی استان یزد به صورت پایلوت در شهر یزد و اس‌دی‌آی تولیدی استان به صورت آزمایشی در شهر اردکان اجرایی شد.

منبع: تسنیم
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..