تولید سالانه ۴۱۰ هزار تن محصولات گلخانه‌ای در یزد

به گزارش یزدی نیوز رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت‌: سالانه بیش از ۴۱۰ هزار تن محصولات گلخانه‌ای که عمدتا شامل خیار سبز است در استان یزد تولید می‌شود.

 ‌سیدجمال سجادی‏‏‌پور  اظهار داشت: کشاورزان باید برای استفاده بهینه از منابع آبی با کاشت محصولات کم آب‌خواه و گل‌خانه‌ای در برداشت آب‌های زیر‌زمینی مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه کشاورزان باید توسعه محصولات کم‌آب‌‌خواه و ارزش افزوده بالا را در دستور کار قرار دهند، افزود: محصولات کم‌آب‌خواه در استان همچون گیاهان دارویی با ۲۰ گونه که با آب شور و شیرین تولید می‌شوند، برای کشاورزان امکان کشت دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه در سه سال گذشته ۲۰۰ هکتار به سطح زیر کشت گلخانه‌های استان یزد افزوده شده، تصریح کرد: هم‌اکنون یک‌هزار و ۴۲۰ هکتار به کاشت محصولات گلخانه‌ای اختصاص دارد.

سجادی‌پور ادامه داد: از این میزان سطح زیرکشت سالانه ۴۱۰ هزار تن محصولات گلخانه‌‏‏ای که بیشتر خیار سبز است تولید و علاوه بر نیاز بازارهای داخلی به کشورهای روسیه و عراق صادر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه کشت گیاهان کم آبخواه و مجهز شدن زمین‌های کشاورزی به سیستم آبیاری نوین مهمترین راهکار موثر در صرفه‌جویی آب در بخش کشاورزی است عنوان کرد: متقاضیان می‌توانند برای اجرای این طرح با دریافت تسهیلات لازم به جهادکشاوری سراسر استان یزد مراجعه کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: تاکنون ۱۸ هزار هکتار از اراضی استان یزد به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده است که ۲۵ درصد باغات استان را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: سالانه از سطح ۱۵۸ هزار و ۵۶۵ هکتار زمین‌های قابل کشت بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در این استان تولید می‌شود.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..