ماجرای مرگ غم‌انگیز زن جوان باردار

به گزارش یزدی نیوززن باردار که در یکی از شهرهای استان کرمان دچار عقرب‌زدگی شده و نیاز فوری به درمان داشت را  از شهری به شهر دیگر انتقال دادند تا با رسیدن به پزشک از مرگ نجاتش بدهند اما زن نگونبخت به علت نبود امکانات پزشکی و پس از طی حدود ۳۰۰ کیلومتر راه در سومین شهر جان سپرد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان «ریگان» در استان کرمان درباره ماجرای مرگ غم‌انگیز زن جوان گفت: زن باردار در شهرستان ریگان دچار عقرب‌زدگی شد و خانواده‌اش که از اهالی مناطق کوهستانی و سخت گذر هستند وی را به مرکز بهداشت این شهر رساندند اما به علت نبود بیمارستان و تجهیزات مورد نیاز پزشکی تشخیص داده شد او را برای معالجه به شهرستان بم انتقال دهند چرا که نیاز فوری به درمان داشت.

به گزارش «ایران» خانواده زن جوان با مرارت و سختی و در نبود آمبولانس او را پس از مسافتی طولانی به شهرستان بم رساندند در حالی که زن حامله نیاز فوری به پزشک متخصص و دارو و تجهیزات داشت اما در این شهر نیز معالجه‌اش امکانپذیر نبود و تشخیص داده شد زن باردار به دلیل وخامت شرایط جسمی خیلی سریع از شهرستان بم به بیمارستانی در شهر کرمان انتقال داده شود. بنابراین به ناچار و با وجود بحران شدید بیماری ناشی از نیش عقرب که سم موجود در بدنش بسرعت در حال گسترش بود او را با آمبولانس به کرمان منتقل کردند اما به گفته رئیس مرکز بهداشت صریگان این زن پس از رسیدن به بیمارستان کرمان جان خود را از دست داد.

وی گفت: خانه‌های بهداشت تنها مراکز درمانی مناطق کوهستانی و سخت‌گذر این شهرستان هستند که به علت نبود امکانات پزشکی لازم معالجه بسیاری از بیماران اورژانس در این مراکز بهداشتی و درمانی امکانپذیر نیست. شهرستان ریگان با وسعت ۸ هزار کیلومتر مربع و با حدود یکصد هزار نفر جمعیت و ۳۰۲ روستا تا مرکز استان کرمان ۲۸۵ کیلومتر فاصله دارد و با چنین فاصله‌ای از شهرستان کوهپایه‌ای ریگان، پی می‌بریم که بر زن باردار عقرب‌زده با طی حدود ۳۰۰ کیلومتر راه از منطقه کوهستانی ریگان تا شهر کرمان چه گذشته است. این در حالی است که مردم این منطقه خواستار توجه جدی مسئولان مربوطه به راه‌اندازی یک مرکز درمانی مجهز برای نجات جان مردم در سوانح و حوادث اورژانسی هستند.

 

 

بخش نظردهی بسته شده است..