برداشت ۵۲۵ تن هلو و شلیل در شهرستان ابرکوه

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه از تولید بیش از ۵۲۵ هلو و شلیل در باغات این شهرستان خبر داد و گفت: این میزان از سطح ۷۵ هکتار اراضی باغات سطح کاشت این شهرستان توسط باغ‌داران برداشت شده است.

به گزارش یزدی نیوزمهدی غیب‌الهی با اعلام اینکه برداشت تا اواخر شهریور ماه ادامه دارد، اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی در این شهرستان، متوسط عملکرد این نوع میوه‌، هفت تن و در بعضی از باغات تا ۱۰  تن در هکتار تولید شده است.

وی با بیان اینکه ارقام زعفرانی‌، انجیری و بومی پاییزی از ارقام بسیار مرغوب هلو در این شهرستان است، افزود: زردآلو‌، هلو و انجیر از میوه‌های سر درختی این شهرستان به حساب می‌آیند.

 

غیب الهی ایجاد صنایع  فرآوری  محصولات کشاورزی در این شهرستان را یکی از ضروریات دانست و افزود: ایجاد واحدهای فرآوری علاوه براشتغال‌زایی و رونق اقتصادی از ضایعات میوه جلوگیری می‌کند.

وی به حاصلخیزی خاک این شهرستان برای تولید محصولاتی همچون هلو و شلیل اشاره و عنوان کرد: شهرستان ابرکوه دارای ۶ هزار و ۴۸۰ هکتار باغات میوه است که سالانه در شرایط عادی بیش از ۳۵ هزار تن انواع محصولات سر درختی در این شهرستان تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه تصریح کرد: توانمندی‌های بخش کشاورزی و باغی توانسته است این شهرستان را از قطب‌های مهم کشاورزی استان یزد تبدیل کند و زمینه محصولات زراعی و باغی مقام نخست و در زمینه تولید محصولات دامی مقام دوم استان را دارد.

وی  خاطرنشان کرد: کشاورزان ابرکوه بیش از ۱۵ هزار هکتار اراضی سطح زیرکشت محصولات زراعی، باغی در اختیار دارند.

 
 
تسنیم 

بخش نظردهی بسته شده است..