ادارات ثبت احوال یزد جمعه ۲۹ اردیبهشت دایر است

no-thumbs

مدیرکل ثبت احوال استان یزدگفت: با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا، ادارات ثبت احوال استان روز جمعه / 29 اردیبهشت ماه/ برای رفع مشکلات هویتی شهروندان تا پایان زمان رای گیری دایر است.

به گزارش یزدی نیوزسیدمحمد طباطبایی  از صدور شناسنامه المثنی تا پایان هفته برای متقاضیان خبرداد و افزود: مطابق قانون، مدت انتظار برای صدور شناسنامه مجدد یک ماه ازتاریخ درخواست است که براساس بخشنامه ابلاغی سازمان ثبت احوال کشور و برای حضور حداکثری هموطنان درانتخابات، درخواست های شناسنامه المثنی که تا ۲۷ اردیبهشت ماه به ثبت رسیده باشد، قبل از انتخابات تحویل می شود.
وی اظهار کرد: متقاضیان واجد شرایط رای در انتخابات می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر استان درخواست خود را به ثبت برسانند.
طباطبایی ادامه داد: برای درخواست المثنی شناسنامه ارائه مدارکی شامل تصویر صفحه اول شناسنامه همسر، فرزندان و پدر و مادر متقاضی، تصویر کارت ملی متقاضی ، تصویر صفحات ۲ تا ۵ سند ازدواج، یک قطعه عکس ۳ در ۴ زمینه سفید رنگی، فیش بانکی و حضور ۲ نفر شاهد همراه با تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی شهود الزامی است.
وی افزود: همچنین مردم شهر یزد می توانند با تماس باشماره های ۵-۳۶۲۵۶۰۰۱مشکلات هویتی خود را مطرح و یا شماره ملی دریافت نمایند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهورری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۹ اردیبهشت ماه به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
از جمعیت یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفری استان یزد ۶۷۷ هزار و ۹۴۲ نفر واجد شرایط رای دادن هستند همچنین سه هزار و ۵۶۳ نفر برای به دست آوردن یکهزار و ۳۳۹ کرسی عضویت در شورای شهر و روستا در این استان رقابت می کنند.

منبع: ایرنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..