افزایش ۴ تا ۵ درصدی قیمت فرش ماشینی در بازار یزد

no-thumbs

ییس اتحادیه‌ی فرش ماشینی یزد با اشاره به افزایش چهار تا پنج درصدی قیمت فرش در بازار امسال، گفت: هرچند استقبال مردم نسبت به خرید فرش ماشینی در یزد قابل ستایش است ولی از قدرت خرید لازم برخوردار نیستند.

به گزارش یزدی نیوز«محمدعلی برادران» با اشاره به روند نزولی جایگاه صنعت نساجی یزد از صدر کشور در دهه ۸۰ تاکنون، یکی از مهمترین دلایل این امر به روز نشدن تکنولوزی در این صنعت دانست.
وی همچنین کهولت سن صاحبان واحدهای فعال در این صنعت و عدم جذب نیروی جوان و متخصص را از دیگر دلایل تحلیل رفتن صنعت نساجی یزد ذکر کرد.
به گفته‌ی برادران، همین عوامل باعث شد بسیاری از صنایع نساجی از جمله صنعت فرش ماشینی در یک مقطع زمانی تا ۴۰ دستگاه خود را به فعالان فرش در اصفهان(کاشان) بفروشند و نهایتاً استان اصفهان به پایتخت نساجی ایران تبدیل شود که البته نقش دستگاه‌های مسئول در استان اصفهان در این رابطه موثر بوده است.

وی افزود: متاسفانه به دلیل اوضاع اقتصادی نامساعد کشور در چهار سال گذشته حدود ۳۰ کارخانه و تولیدی فرش ماشینی در استان تعطیل شده و در حال حاضر تنها ۱۵ واحد تولیدی فعال است که از این تعداد دو واحد بزرگ و مابقی واحدهای تک دستگاهی هستند.

رکنا

بخش نظردهی بسته شده است..