شرط تعویض شناسنامه در روز برگزاری انتخابات

به گزارش یزدی نیوزسخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در روز انتخابات، تنها شناسنامه هایی که مشکل اساسی در احراز هویت افراد داشته باشند، تعویض می‌شوند.


العالم نوشت، سیف اله ابوترابی گفت: همزمان با برگزاری انتخابات سال ۹۶، ۶۰۰ کارمند سازمان ثبت احوال، در مراکز ثبت احوال و دفاتر پیشخوان دولت مستقر و آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

وی افزود: هیچ مشکلی در صدور شناسنامه جدید از جانب ثبت احوال کشور، در روز انتخابات وجود ندارد و شهروندان می‌توانند در صورت آب خوردگی صفحات شناسنامه یا هر گونه مشکلی که منجر به اختلال در رؤیت مشخصات هویتی خود در شناشنامه می‌شود، به دفاتر مربوطه مراجعه کنند و در کوتاهترین زمان ممکن، با شناسنامه جدید، پای صندوق‌های رأی آماده شوند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور خاطر نشان کرد: هماهنگی‌های لازم برای همکاری دفاتر پیشخوان دولت با سازمان ثبت احوال کشور به منظور فعالیت در روز انتخابات قطعی شده و تمامی تمهیدات لازم برای هرچه باشکوهتر برگزار شدن این حرکت ملی، در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: در روز انتخابات، تنها شناسنامه هایی که مشکل اساسی در احراز هویت افراد داشته باشند، تعویض می‌شوند و مابقی به بعد از انتخابات موکول شده و طی گذراندن روند اداری مرسوم، در روزهای آتی صادر خواهد شد.

ابوترابی درباره امنیت شناسنامه های جدید، گفت: روکش‌های امنیتی اعمال شده در شناسنامه‌های جدید، امکان هرگونه دستکاری و تغییر در مشخصات فردی را غیرممکن می‌کند. براین اساس احتمال هرگونه جرم ناشی از ارائه اطلاعات دروغین در شناسنامه‌های جدید توسط متخلفان وجود ندارد.

 

 

بخش نظردهی بسته شده است..