رایگان شدن فرایند درمان مادران باردار معتاد

به گزارش یزدی نیوزرئیس اداره پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تدابیر لازم برای رایگان شدن فرایند درمان اعتیاد مادران باردار اتخاذ شده است.

دکتر حمیدرضا فتحی روز دوشنبه در حاشیه کارگاه آموزشی فرزندپروری همگانی با عنوان 'نوجوان سالم من' در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق برنامه ریزی ها بناست درمان مادران باردار مبتلا به اعتیاد در طول دوران بارداری و یک ماه بعد از آن در مراکز دولتی درمان اعتیاد کشور به صورت رایگان ارائه شود.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون درمان اعتیاد در مراکز غیر دولتی با هزینه یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال و در مراکز دولتی کشور با هزینه ۸۴۰ هزار ریال انجام می شود.

به گفته وی، بدنبال اقدامات انجام شده اکنون درمان معتادان در مراکز دولتی درمان اعتیاد کشور برای گروههای هدف مانند معتادان تزریقی، کودکان و نوجوانان، مادران باردار و افراد بی بضاعت با هزینه حدود ۴۰۰ هزار ریال صورت می گیرد.

فتحی افزود: تلاش بر این است که هزینه درمان اعتیاد برای مادران باردار از ۴۰۰ هزار ریال نیز پایین تر رفته و به صورت رایگان ارائه شود.

رئیس اداره پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد زنان مبتلا به مصرف مواد مخدر در سطح کشور را حدود هفت هزار و ۵۰۰ نفر برشمرد.

کارگاه آموزشی فرزندپروری همگانی با عنوان ' نوجوان سالم من' با حضور مدیران دفتر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر دانشگاههای علوم پزشکی کشور تا ۲۰ اردیبهشت جاری در مشهد ادامه دارد.

 
 
ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..