محمد رضا عارف:

برخی نامزدها در مناظره‌ها هزینه‌های ملی را بالا می‌برند/ شعار دادن هنر نیست

رییس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با تاکید بر ضرورت توجه به معیشت و منزلت معلمان گفت: قشری که مصون از فساد است معلمی است؛ باید قدر این شغل را بدانیم.

به گزارش یزدی نیوزدکتر محمد رضا عارف در مراسم سی و سومین بزرگداشت مقام معلم با تبریک اعیاد شعبانیه و هفته معلم  اظهار کرد: باید برای بالا بردن منزلت معلمان تلاش کرد تا دغدغه های معیشتی این قشر کاهش یابد.

وی با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش گفت:  در همه نظام های برنامه ریزی و همه کشورها نقش اصلی به نیروی انسانی داده می‌شود  و اگر چه پیش از این مبنای برنامه های توسعه و پیشرفت جهت گیری اقتصادی بوده اما امروز منابع انسانی مورد توجه قراردارد.
رئیس فراکسیون امید مجلس خاطر نشان کرد: آنچه امروز سیاست کلی قالب جامعه است ، سیاست های اقتصاد مقاومتی است و جهت گیری اصلی این سیاست ها هم باید مبتنی بر منابع انسانی باشد.
وی در ادامه با بیان اینکه در تعلیم و تربیت و آموزش همه سهیم هستند و تلاش می‌کنند گفت:‌ نمی توان نقش معلم را با سایر دست اندرکاران در امر آموزش مقایسه کرد. معلمی منتی است که خدا بر ما گذاشته است و باید قدر این جایگاه را بدانیم.
نماینده مردم تهران در مجلس همچنین اظهار کرد: مسئله فساد واقعیتی در جامعه است که در صورت اتفاق افتادن برنامه ها ریشه کن می‌شود. خوشبختانه قشری که مصون از فساد است معلم ها هستند و اگر خدای نکرده خودشان هم بخواهند نمی توانند لذا باید قدر این شغل را همگی بدانیم.
رئیس فراکسیون امید مجلس در ادامه بر دغدغه معیشتی معلمان تاکید کرد و گفت:‌ قطعا هیچ معلمی به دلیل مسائل مادی به سراغ این شغل نمی آید . ما باید تلاش کنیم تا دغدغه معلمان در حوزه معیشت برطرف شده و منزلت آنان ارتقاء یابد و قطعا مجلس ، دولت و نهادهای ذی ربط باید در این زمینه گام‌هایی را بردارند.
وی افزود: آرزو و راهبردم این است که در کشور برای انتخاب شغل، افراد اولین اولویت را معلمی قرار دهند و مسئولان هم تلاش کنند تا مطالبات و دغدغه های این قشر تامین شود.
عارف با اشاره به صحبت های کاندیداها در مناظره های انتخاباتی گفت:‌ بحث های اینها را ببینید آمده اند که هزینه ملی را بالا ببرند . چه اتفاقی می افتد کاری ندارند. کدام کاندیدا آمده که راهکار افزایش درآمد ملی را بالا ببرد؟ شعار دادن مهم نیست هنر در افزایش درآمد ملی و منابع ملی است اما متاسفانه برخی کاندیداها وعده هایشان در راستای افزایش هزینه ملی است.
وی در ادامه به حضور و مشارکت مردم در عرصه های مهم به ویژه انتخابات ها اشاره کرد و گفت:‌ نماد حضور مردم را در راهپیمایی ۲۲ بهمن دیده ایم که تضمین کننده راه بوده است و انتخابات نیز عرصه دیگری برای حضور مردم است. ما در خرداد ۹۲ دیدیم که مردم آمدند ، تغییر حاصل شد و نگاه دنیا هم عوض شد چرا قدرت های بزرگ حاضر به نشستن پای میز مذاکره شدند آن هم در شرایطی که یک طرف ۱+۵ و اتحادیه اروپا بود و طرف دیگر ایران قرار داشت؛ این عظمت و قدرت مبتنی بر حضور مردم است که باید حفظ کنیم.
رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان در ادامه تاکید کرد:‌ در ۲۹ اردیبهشت ماه انتخابات مهمی داریم و غرب منتظر حضور یا عدم حضور شما مردم است. همانطورکه دیدیم کنگره آمریکا مجبور شد اعلام کند که صبر می‌کنیم تا انتخابات برگزار شود. البته رسانه های تنگ نظر خواستند برچسب بزنند که یک جریانی به آمریکا تمایل دارد ، دو سه روزی هم تلاش کردند اما نتوانستند.
وی تاکید کرد: ا گر مردم در انتخابات حضور نیابند کنگره فشار را بر ما تحمیل می‌کند . ما خوشحالیم که در منطقه تاثیرگذار هستیم و در برادر کشی که در دنیای اسلام اتفاق می‌افتد توانستیم در کاهش تنش ها اثر خود را بگذاریم.
عارف خطاب به معلمانی که در این همایش حضور داشتند اظهار کرد: نه تنها خودتان در انتخابات مشارکت کنید بلکه با توجه به جایگاهی که دارید و تاثیری که می توانید بر دانش آموزان بگذارید، آنهایی که می‌توانند بیایند رای دهند و این رای قطعا موثر است.
رئیس فراکسیون امید مجلس خاطر نشان کرد: نیاز به مشارکت جدی مردم داریم که عزت ملی و امنیت ملی را حفظ کرده و ارتقاء دهیم ، درک و شعور مردم بسیار عمیق است. چهار سال گذشته را دیده اند و در ادامه مسیر هم اگر به صلاح باشد تصمیم می گیرند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همکاری نهادهای دست اندرکار بتوان دغدغه معیشتی معلمان را کم کرده و به منزلت آنان بپردازند و دولت آینده نیز جدی تر نسبت به مطالبات این قشر توجه داشته باشد.

بخش نظردهی بسته شده است..