گزارشی خبری:

تعداد دانشجویان مسموم یزد به ۴۸۰ نفر رسید

آمار دانشجویان مسموم دانشگاه یزد به ۴۸۰ نفر رسید که از این تعداد ۲۸۹ نفر به مراکز درمانی یزد اعزام شدند.

به گزارش یزدی نیوزمسمومیت گروهی دانشجویان دانشگاه یزد به یکی از موضوعات مهم اخبار رسانه‌ها تبدیل شد و رسانه‌ها از مسمومیت حدود ۳۰۰ دانشجو خبر دادند.
با توجه به اهمیت این موضوع نشستی با موضوع بررسی ابعاد این حادثه با حضور مسئولان مختلف استان یزد عصردیروزبرگزار و موارد مرتبط با مسمومیت دانشجویان بررسی شد.
در این نشست بیان شد که علت دقیق مسمومیت دانشجویان در حال بررسی است و هنوز تیم‌های کارشناسی درمان و بهداشت محیط در حال ارزیابی موضوع به صورت دقیق هستند.

سرو آب طالبی یکی از علل احتمالی مسمومیت
به گزارش تسنیم یکی از دانشجویان دانشگاه یزد که در این حادثه دچار مسمومیت شده بود  با اشاره به اینکه دانشجویانی که مسموم شده بودند همه آب طالبی مصرف کرده بودند، اظهار داشت: با توجه به اینکه غذای دانشجویان متفاوت و تنها آب طالبی همه مشترک بوده، به احتمال زیاد سرو این نوشیدنی عامل مسمومیت شده است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به مسمومیت ایجاد شده خوشبختانه تیم‌های درمانی اقدام به درمان دانشجویان کردند و تعداد زیادی از افراد به صورت سرپایی و در محیط دانشگاه درمان شدند.

آلودگی ظروف تهیه غذا
دانشجوی دیگری که در جریان مسمومیت دانشجویان به صورت سرپایی درمان شده بود  گفت: از برخی مسئولان شنیده شده که عامل احتمالی مسمومیت دانشجویان آلودگی ظروف غذا بوده است.

انتشار علت مسمومیت در دو روز آینده
دهقان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی(ره) یزد هم  در یزد با تاکید بر اینکه علت مسمومیت هنوز مشخص نیست، اظهار داشت: باید سعی کنیم از انتشار شایعات در این زمینه جلوگیری نموده و منتظر اعلام نتیجه بررسی تیمهای کارشناسی که نهایتا تا دو روز آینده اعلام می‌شود، باشیم.
وی خاطرنشان کرد: از صبح دیروزتعداد دانشجویانی که دچار مسمومیت شده بودند رو به افزایش است و متاسفانه این آمار تا به الان به ۴۸۰ نفر رسیده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی(ره) یزد ادامه داد: از این تعداد دانشجو، ۱۹۰ نفر به صورت سرپایی در محل دانشگاه یزد مورد درمان قرار گرفتند و ۲۸۹ نفر هم برای درمان به مراکز سطح شهر اعزام شدند.

دهقان با اشاره به اینکه تمام خدمات درمانی مورد نیاز دانشجویان به صورت کامل به آنها ارائه شده، گفت: از تعداد کل افرادی که به مراکز درمانی اعزام شده بودند، در حال حاضر تنها ۱۵ نفر در بیمارستان‌های استان یزد تحت مراقبت هستند و مابقی دانشجویان مرخص شده‌اند.
وی گفت: این ۱۵ نفر در حال حاضر در بیمارستان‌های مرتاض، شاه ولی، مجیبیان و شهید بهشتی تفت تحت مراقبت و درمان هستند و به حمدالله حال عمومی همه آنها خوب گزارش شده است.

 

 

بخش نظردهی بسته شده است..