تاکید امام جمعه یزدبر فرهنگ سازی در مصرف درست برق

no-thumbs

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد بر اهمیت فرهنگ سازی مصرف درست برق توسط آحاد مردم و دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

به گزارش یزدی نیوزآیت‌الله محمدرضا ناصری  در دیدار مدیران صنعت برق یزد افزود: کار فرهنگ سازی در مصرف درست از برق در جامعه خیلی اهمیت دارد و برای تحقق آن باید فعالیت های جدی انجام گیرد.
وی ادامه داد: موضوع فرهنگ‌سازی در مصرف درست و به موقع از صنعت برق باید شامل مواردی از قبیل مصرف ، معماری و سایر نیازهای جامعه و مردم باشد که توسط متولیان امر برای آن اقدام های شایسته ای بعمل آید .
امام جمعه یزد گفت: در یزد ظرفیت‌های بالایی برای بهره گیری از نیروگاههای خورشیدی وجود دارد بنابراین باید فعالیت در عرصه تولید انرژی از خورشید همواره مورد عنایت خاص مسئولان اجرایی قرار گیرد.
ناصری اظهار داشت: مسئولان اجرایی باید در این زمینه بنحوی عمل کنند که هزینه‌های راه‌اندازی نیروگاههای خورشیدی ارزان‌تر تمام شود که سرمایه‌گذاران رغبت بیشتر به این موضوع پیدا کنند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: هم اکنون بخاطر هزینه های زیاد سرمایه گذاران رغبت زیادی برای ورود به آن ندارند بنابراین باید در خصوص کاهش هزینه‌های راه‌اندازی اقدام کرد.
ناصری گفت: در گذشته منازل در طول روز به روشن کردن چراغ نیازی نداشتند و اتاق‌ها به گونه‌ای طراحی شده بود که همه از نور طبیعی استفاده می‌کردند ولی هم اکنون سبک معماری به گونه‌ای شده که حتما باید در هر ساعت از روز چراغ در خانه روشن باشد وگرنه داخل ساختمان تاریک است.

منبع: ایرنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..