محمد رضا عارف:

اگر در لیست نبودید فریاد وادینا سر ندهید /در آستانه پیروزی در گام سوم هستیم/ تجدیدنظر در ساز و کار شورای عالی ظرف ۲ ماه آینده

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تاکید کرد: اگر در لیست نباشید نباید فریاد وا دینا سر دهید در شورا تصویب کردیم الزامی برای دادن لیست در یک شهری که دادن لیست انسجام اصلاح طلبان را بر هم میزند نیست.

به گزارش یزدی نیوز محمدرضا عارف در کنگره انجمن اصلاحات با بیان اینکه در ارتباط با ریاست جمهوری ما به نتیجه رسیدیم که کاندیدای ما روحانی است، گفت: در شورای عالی نیز این پیشنهاد پذیرفته شد آنچه مهم است تلاش برای تشویق مردم به حضور است حتی بحث‌های انتقادی را باید کنار گذاشت و بپردازیم به مساله اصلی تا جمعه ۲۹ اردیبهشت مردم پای صندوق بیایند و تشخیص ما استمرار گفتمان اصلاحات است و خواهش می‌کنیم همه اصلاح‌طلبان با حضور بدون چالش از روحانی حمایت کنند.

 
او افزود: انتخابات مهم دیگر شوراها ست. شوراها دستاورد اصلاحات است جایگاه این شورا باید در پیگیری مسائل شهری تقویت شود که نیازی به اصلاح قانون است. خوشبختانه این دوره شاهد حضور چهره‌های ارزشمند هستیم در تهران بیش از ۶۰۰ نفر چهره برجسته اعلام آمادگی کردند در لیست اصلاحات باشند یک سوم اینها از هر جهت واجد شرایط ورود به شورا هستند. این مشکلی است که امروز با آن روبه‌رو هستیم اگر در شورای استان‌ها و تهران با وسواس و دقت در چارچوب ضوابط عمل نشود یا به دنبال سهم‌خواهی باشیم با مشکل بعدی روبه رو خواهیم بود خواهش من این است که با وسواس در چارچوب ضوابط حرکت کنیم.
 
عارف یادآور شد: اتفاق کوچکی که در سال ۹۲ افتاد باید استمرار پیدا کند و اگر در لیست نباشید نباید فریاد وا دینا سر دهید در شورا تصویب کردیم الزامی برای دادن لیست در یک شهری که دادن لیست انسجام اصلاح طلبان را بر هم میزند نیست.
 
او افزود: حقیقتا کار سختی است به یکی از اساتید برجسته دانشگاهی که شایسته بود لیستی دادم و گفتم خداوکیلی کدام یک از اینها شایسته هستند به خدا ۲۱ و یک دهم هم نمی‌شود ورود پیدا کند ما یک هفته است در مرحله کارشناسی مانده‌ایم و این برای اطلاعات غلط در جامعه است. من قسم می‌خورم کوچکترین اطلاعاتی از اینکه لیست کارشناسی حاوی چه کسانی است ندارم به من خبر دادند در امتیازها دست کاری شده است یکی زنگ می‌زند که من شصتم بودم شما رایزنی کردید من بالا آمدم.
 
عارف تاکید کرد: من نکته‌ای را در ستاد زنان گفتم تا سال ۹۲ رقیب نمی‌گذاشت ما به انسجام برسیم اما الان از دورن می‌خواهند انسجام ما را از بین ببرند. خواهش می‌کنم اگر نام کسی در لیست نیامد همکاری کنند در اثری که می‌توانند در ریاست جمهوری داشته باشند. کمک کنید این لیست بر اساس ضوابط ایجاد شود. من حساسیت روی جریان اصلاحات دارم و روی هیچ فرد خاصی حساس نبوده‌ام. کمک کنید لیست خوب و قابل دفاع باشد مشکلی که با مجلس برای ائتلاف داشتیم و مجبور شدیم دو سه نفر را جابه جا کنیم هنوز داریم و هنوز هم هزینه این افراد را می‌دهیم.
 
او گفت: ای کاش می‌شد ۲۱۰ نفر لیست ببندیم. در چارچوب اخلاق و عقلانیت و خرد جمعی حقیقتا گام به گام قدم برداشتیم سال ۹۲ اتفاقی افتاد که نه تنها رقبا بلکه خیلی از اصلاح‌طلبان هم فکرش را نمی‌کردند اما با استقبال و راهکار ما موفق شدیم در چارچوب همان رویکرد کلان گام دوم را بهتر از اول برداریم همه جریانات اصلاح‌طلب چه احزاب عضو و چه احزابی که عضو شورای عالی نبودند کمک کردند. ما در گام دوم همراهی خوبی داشتیم و آثار آن در انتخابات مجلس دیده شد. با ادامه این مسیر و اصلاحات در شورای عالی سیاست‌گذاری در آستانه پیروزی در گام سوم هستیم.
 
رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تاکید کرد: شورای عالی با رایزنی تشکل‌های عضو و غیر عضو سعی کرده پیشنهادات را گرفته و عمل کند گام سوم را ان‌شاالله خوب بر خواهیم داشت. ما باید این مسیر را هر بار محکم‌تر برداریم ما دستاورد شنیدن صدای مختلف از جریان اصلاحات را در دهه هشتاد دیدیم اگر دنبال گفتمان وانسجام باشیم پیروزیم چون معتقدم اگر انسجام داشته باشیم ۷۰ درصد رای مردم را اصلاحات دارد. باید منیت و سهم‌خواهی را کنار گذاشت. اما تا وقتی که احزاب فراگیر داشته باشیم و سهم خواهی نکنیم فاصله داریم.
 
او گفت: در شورای اسلامی تهران ببینید چقدر حزب اصلاح‌طلب داریم و چند عضو؟  تا کنگره‌ها و اعضای احزاب تشکیل نشوند و مشخص نباشند نمی‌شود. در مسیر آینده هر گامی بر می‌داریم مسئولیت ما سنگین‌تر می‌شود خواهش من این است این حزب که تازه تشکیل شده اولین خروجی‌اش نقد اصلاحات در دو دوره گذشته با فرض انسجام کامل باشد اگر تحلیل کنیم چرا مردم تهران همه به ما رای دادند یا سال ۹۲ که با انسجام ما مردم پای صندوق آمدند وظیفه ما سنگین‌تر می‌شود. ظرف دو ماه ما در ساختار و ساز و کار شورای عالی تجدید نظر می‌کنیم با هدف انسجام بخشی کامل که این حرکت جبهه‌ای به حرکت حزبی برسد.

بخش نظردهی بسته شده است..