آغاز گازرسانی به هفت روستای خاتم

no-thumbs

عملیات اجرایی گازرسانی به هفت روستای خوانسار، حسن آباد، چنارناز،کرخنگان، ولیعصر کندر و توتک، طی مراسمی در روستای خوانسار این شهرستان آغاز شد.

به گزارش یزدی نیوزفرماندار خاتم در این آیین گفت: یکی از اهداف انقلاب ماندگاری مردم در روستاها و توسعه آنها بوده است که این مهم محقق نمیشود مگر با ایجاد زیر ساختها در روستاها که می تواند مهاجرت به روستا را معکوس کرده و موجب توسعه آنها شود.
فرجام فاضلی افزود: خوشبختانه با اتمام گازرسانی به این روستاها دیگر شهرستان خاتم هیچ روستای بدون گاز نخواهد داشت و همچنین دهستان چاهک نیز بزودی عملیات اجرایی آن به پایان خواهد رسید و مردم می توانند از این نعمت برخوردار شوند.
مدیر عامل گاز استان یزد در تشریح این طرح گفت: این طرح با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال و اجرای۸۶ کیلومتر شبکه توزیع ریلی پلی اتیلن و ۲۳ کیلومتر خط تغذیه (فولادی)و نصب یک ایستگاه CGSبا ظرفیت ۱۰۰۰۰متر مکعب و نصب دو ایستگاه TBSبا ظرفیت ۲۵۰۰ متر مکعب و قابلیت نصب ۷۰۰ انشعاب خانگی وتجاری اجرایی خواهد شد.
فلاح افزود: از۵۴۲ روستای واجدشرایط استان ۳۲۱ روستا گاز دارشده وهم اکنون ۸۰ روستای این استان پیمانکاردرحال گازرسانی هست که تا پایان شهریور به بهره برداری خواهد رسید.
وی همچنین یادآور شد: در شهریور ماه امسال ۱۹ شهر این استان به شبکه گازرسانی متصل خواهند شد و تنها شهر باقی مانده بهاباد است که خوشبختانه پیشرفت خوبی داشته و با ۶۰ درصد پیشرفت امیدواریم در هفته دولت تکمیل شود.
۹۹ درصد جمعیت شهری، ۷۳ درصد جمعیت روستایی و در مجموع ۹۵ درصد جمعیت استان یزد از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.
خاتم در فاصله ۲۴۰ کیلومتری شهر یزد واقع شده است.

منبع: ایرنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..