آغاز عملیات اجرایی آزادراه نطنز ـ انار

no-thumbs

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد از آغاز عملیات اجرایی آزادراه نظنز ـ انار خبر داد و گفت: این پروژه از مهم‌ترین طرح‌های راهسازی استان یزد است.

به گزارش یزدی نیوزمحمدرضا نقصان محمدی  عملیاتی شدن آزادراه نطنزـ انار را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های راه و شهرسازی در استان یزد دانست و اظهار داشت: آزادراه ۴۸۳ کیلومتری نطنز ـ انار یکی از پروژه‌های مهم راه سازی در سطح ملی است و دارای چهار قطعه است که سه قطعه آن در استان یزد واقع شده است.

وی عنوان کرد: در اواخر اسفندماه سال گذشته اجرای دو قطعه از این آزادراه شامل محورهای اردکان – مهریز و مهریز – انار به تصویب هیأت وزیران رسید و عملیاتی شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد، هزینه اجرای این آزادراه را بالغ بر هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بیشتر سرمایه‌گذاری اجرای این پروژه توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: همه تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا از حداکثر ظرفیت‌های استانی در ساخت آزادراه نطنز – انار استفاده شود.

نقصان محمدی، هزینه اجرای قطعه نایین – اردکان این آزادراه را بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این پروژه باید در مدت دو سال و نیم مطالعه و اجرایی شود و ۱۶.۵ سال نیز طول مدت بهره‌برداری این پروژه تعیین شده است.

وی خاطرنشان کرد: این آزادراه در توسعه و عمران شهرهای استان بسیار مؤثر است زیرا تراکم جمعیتی استان در محور اردکان – مهریز واقع شده که با ایجاد آزادراه، زندگی ساکنان این مناطق متحول خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد با تشریح اینکه اسامی سرمایه‌گذاران پروژه آزاد راه نطنز – انار در مصوبه هیأت وزیران آمده است، بیان داشت: به زودی عقد قرارداد این پروژه انجام می شود و آزادراه به مرحله اجرایی می‌رسد.

نقصان محمدی عنوان کرد: سرمایه‌گذاران این پروژه هم از یزدی‌ها و هم از سرمایه‌گذاران غیربومی انتخاب شده‌اند.

منبع: فارس
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..