برقراری دوباره پرواز صبح جمعه تهران – یزد

no-thumbs

بعد از پیگیری های خبرگزاری های جمهوری اسلامی استان یزد و تهیه چند خبر و گزارش مسئول روابط عمومی فرودگاه‌های استان یزد از برقراری دوباره پرواز صبح جمعه تهران – یزد - تهران از سوی شرکت هواپیمایی نفت از جمعه 8 اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزمحمدجواد ادیب دوست در این خصوص گفت: این اقدام درپی درخواست مکرر مسافران فرودگاه بین المللی یزد انجام شده و این پرواز از جمعه این هفته ساعت ۷:۱۰ صبح از تهران به مقصد یزد و ساعت ۹:۱۰ صبح از یزد به مقصد تهران انجام خواهد شد.
وی اظهار کرد: این پروازها پس از حدود هفت ماه وقفه، مجددا با پیگیری های مدیرکل فرودگاه های استان یزد و همزمان با فرارسیدن عیدسعید مبعث از سوی شرکت هواپیمایی نفت و با هواپیمای فوکر ۱۰۰ صورت می گیرد.
مسئول روابط عمومی اداره کل فرودگاه های یزد علت تعطیلی پروازهای صبح جمعه تهران- یزد در ماه های گذشته را مسائل مربوط به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران ایر) عنوان کرد.
با توجه به اینکه عده ای از استادان دانشگاه های معتبر کشور در طول هفته در تهران تدریس دارند و تنها در ۲ روز پایانی هفته می توانند در دانشگاه های سایر استان ها برای دانشجویان مقاطع تکمیلات تحصیلی ارائه درس داشته باشند، حذف پروازهای صبح جمعه یزد برنامه کلاس های دانشگاه هایی را که در روز جمعه برگزار می شود که عمدتا در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا هستند، تحت تاثیر قرار داده است.
بعد از گزارش اول ایرنا٬ با پیگیری های مدیرکل فرودگاه های استان یزد و خبرگزاری جمهوری اسلامی قول اولیه برای برقراری پرواز از سوی یک شرکت دیگر تا عید مبعث داده شد.
فرودگاه یزد با پیشرفت های زیرساختی در دولت تدبیر و امید هر سال شاهد رشد تعداد پروازها و مسافران بوده به گونه ای که در سال ۱۳۹۵نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن تعداد پرواز در این فرودگاه ۲۶ درصد و تعداد مسافر جابجا شده ۲۸ درصد و نیز میزان بار جابجا شده ۲۲ درصد افزایش داشته است.

منبع: ایرنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..