۲۰۰ مددجوی بهابادی مشمول بیمه اجتماعی

به گزارش یزدی نیوزطی سال گذشته دو میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال برای حق بیمه تامین اجتماعی ۲۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح های اشتغال این شهرستان پرداخت شده است.
مدیر کمیته امداد شهرستان بهاباد با اشاره به مجموعه فعالیت های حمایتی این نهاد، توجه به بیمه و درمان مددجویان، رسیدگی به امر بهداشت و درمان جامعه تحت حمایت را اقدامی موثر و ضروری عنوان کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رمضان باقری، مدیر کمیته امداد شهرستان بهاباد با بیان اینکه در سال ۹۵ بیش از۶۷۵ میلیون ریال به منظور کمک برای رفع سوء تغذیه کودکان کمتر از شش سال تحت پوشش این نهاد هزینه شده است، افزود: سوء تغذیه از جمله بیماری‌هایی است که نیاز به بررسی و مراقبت بیشتری دارد، عدم کنترل این بیماری توسط افراد، عوارض جبران‌ناپذیری را به دنبال دارد.
وی تصریح کرد: طی سال گذشته به ۷۵ نفر از کودکان کمتر از شش سال این شهرستان سبد غذایی اهدا شده است، سوء تغذیه کودکان یکی از مشکلاتی است که بسیاری از مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر با آن روبرو هستند، از این‌رو کمیته امداد توجه ویژه ای به این موضوع دارد.
مدیر کمیته امداد شهرستان بهاباد در خصوص بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح های اشتغال بیان کرد: کمیته امداد به منظور توانمندسازی مددجویان تحت حمایت تا زمان برقراری مستمری از سوی سازمان تأمین اجتماعی و احراز شرایط لازم جهت استفاده از مزایای بازنشستگی، اقدام به پرداخت بیمه های اجتماعی می کند.
وی با اشاره به اینکه مجریان طرح‌های اشتغال و همچنین زنان سرپرست خانوار از جمله افرادی هستند که در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شوند، اظهار کرد: کمیته امداد به منظور توانمندسازی مددجویان تحت حمایت تا زمان برقراری مستمری از سوی سازمان تأمین اجتماعی و احراز شرایط لازم جهت استفاده از مزایای بازنشستگی، اقدام به پرداخت بیمه های اجتماعی می کند.
باقری ارائه خدمات بیمه‌های تامین اجتماعی را گام مهمی برای رفع مشکلات مالی مددجویان عنوان کرد و افزود: طبق تعامل موجود میان سازمان تامین اجتماعی و کمیته امداد حق بیمه زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های خودکفایی توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود تا مددجویان بعد از سن بازنشستگی به عنوان مستمری ‌بگیران تامین اجتماعی لحاظ شوند.
وی با بیان اینکه ارائه خدمات درمانی و پرداخت کمک‌ هزینه‌های درمان مددجویان یکی دیگر از رویکردهای حمایتی کمیته امداد است، افزود: ارائه خدمات درمانی به مددجویان در سرفصل‎های مختلفی از جمله پرداخت هزینه های دارو، خدمات تشخیصی، بستری، دندانپزشکی، آزمایشگاه، بستری، پاراکیلنیک، نگهداری بیماران، هزینه سفر و اقامت، لوازم پزشکی، کمک به ارتقای شاخص های بهداشتی نیازمندان و خدمات درمانی بیماران خاص انجام می شود، سال گذشته ۴۸۰ میلیون ریال برای این منظور پرداخت شده است.
شایسته ذکر است؛ طی سال گذشته دو میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال برای حق بیمه تامین اجتماعی ۲۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح های اشتغال این شهرستان پرداخت شده است.

بخش نظردهی بسته شده است..