طی گفتگویی مطرح شد:

روایت تابش از دلیل معرفی جهانگیری به عنوان «کاندیدای احتیاطی» اصلاح‌طلبان /در مناظرات انتخاباتی روحانی در موضع «تدافعی» قرار دارد

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس از دلیل معرفی جهانگیری به عنوان کاندیدای احتیاطی اصلاح طلبان در کنار روحانی روایت کرد.

به گزارش یزدی نیوز محمدرضا تابش، نایب ریس فراکسیون امید، با اشاره به اسامی احراز صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان برای انتخابات ریاست جمهوری و شانس روحانی در این آرایش سیاسی، گفت: نباید با توجه به فرآیندی که در مسیر معرفی کاندیداها اتخاذ شده است، تجربیات گذشته ای که جناح های سیاسی از آن درس گرفته اند و تنوع کاندیداهای که الان در عرصه حضور پیدا کرده اند رقابت را سهل و راحت بگیریم.

 
وی با بیان اینکه رقابت نفس گیری را شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: از این طرف رئیس جمهوری می خواهد خودش را در معرض کاندیداتوری دوباره قرار دهد و باید از عملکردهایش دفاع کند، همین جا رئیس جمهور در موضع تدافعی قرار می گیرد.
 
تابش بیان کرد: انتخابات در همه دنیا عرصه طرح آرمان ها، ایده ها و امید دادن به مردم است و از این جهت کار برای طرف مقابل آقای روحانی بسیار راحت است یعنی آنها می توانند از آرمان ها ارزوها و ایده های خودشان را مطرح کنند و با توجه به اینکه در کشور ما اجرایی شذن وعده ها رصد نمی شود لذا می توانند به راحتی ایده های خودشان را مطرح کنند. آنها دست برنده را دارند و مقداری کار در این بخش برای اقای روحانی سخت است.
 
وی ادامه داد: آقای روحانی اگر می خواهد موفق باشد باید بسیار هوشمندانه عمل کند و مردم را نسبت به فعل و انفعلات و عملکردهایش آشنا کند، اینکه اگر روند چهارسال قبل تداوم می یافت کشور با چه چالش های روبرو بود و طرف مقابل نیز باید اخلاق را رعایت کند و دست به بداخلاقی نزند، مثلا وعده یارانه ها چندصد هزارتومانی را ندهد .
 
این نماینده اصلاح طلب مجلس در مورد اینکه آیا اصلاح طلبان به دلیل کم داشتن نیرو، جهانگیری را به عنوان کاندیدای پوششی معرفی کرده اند، گفت: در تمامی تصمیم گیری های ما عقل حاکم است، اگر ما کسانی را معرفی کنیم که نه خودشان می خواستند وارد این عرصه شوند و نه امکان تایید صلاحیتشان وجود داشت که کار به جا و شایسته ای نبود .
 
وی ادامه داد: معرفی کاندیدای احتیاطی از طرف شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان به هیات ریسه موکول شد که در تعامل با اقای روحانی فردی را به عنوان کاندیدای احتیاطی معرفی کنند که جمع بندی ها مجموعا آقای جهانگیری بود.
 
وی تاکید کرد:پیام ما حمایت از تعدد تشکل ها و احزاب است و نمی توانیم خلاف این عمل کنیم و این اجماع را به عنوان یک امر استراتزیک و راهبردی محترم می شماریم و نمی توانیم همه را مطیع و تابع کنیم که خودشان را در معرض کاندیداتوری قرار ندهند مضافا اینکه در این عرصه رقابت نفس گیر سه چهارنفر حضور دارند و باید در این طرف سه چهارنفر حضور داشته باشند که بتوانند از سیاستها و خط مشی ها دفاع کند.
نامه نیوز

بخش نظردهی بسته شده است..