تجلیل از ووشوکاران برتر یزد

به گزارش یزدی نیوزمسعود شریعتی رییس ورزش و جوانان یزد در مراسم تجلیل از ووشوکاران مدال آور مسابقات قهرمانی کشور و تودیع علی کریمی رئیس هیات ووشو یزد افزود: با توجه به حضور گسترده نوجوانان و جوانان استان در این رشته مدال آور آینده روشنی پیش روی ووشو است.
وی گفت: امیدواریم سال گذشته که کارهای کم نظیر و حتی بی نظیری همچون نایب قهرمانی بانوان استان در مسابقات کشوری نصیب استان شد امسال نیز شاهد موفقیت های ووشوکاران یزدی باشیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد تصریح کرد: شرایط سخت اقتصادی بویژه در حوزه ورزش موجب شده تا گرفتن اسپانسر و حامی مالی سخت باشد اما رئیس هیات ووشو با وجود مشغله های فراوان کارهای بزرگی در این رشته انجام دادند که جای تقدیر و تشکر دارد.
شریعتی در ادامه با بیان اینکه فرهنگ بدی در بخش ورزش قهرمانی در استان وجود دارد که باید اصلاح شود افزود: متاسفانه نوجوانان و جوانان استان وقتی قهرمان می شوند و مدال های رنگارنگ می گیرند بعد از مدتی به دلیل کنکور و دانشگاه و ازدواج و گرفتاری های زندگی از ورزش فاصله می گیرند.
وی اضافه کرد: باید این سد شکسته شده و فرهنگ بد شکسته شود چون زندگی و دانشگاه و درس خواندن با ورزش هیچگونه مغایرتی ندارد و در واقع میان این دو حوزه پیوند وجود دارد و مکمل یکدیگر هستند.
شریعتی از قهرمانان ووشوکار استان خواست تا پیشقدم شده و پیوند زندگی و خانواده و ورزش را در جامعه نهادینه کرده و این افتخار را برای تغییر در سایر رشته ها و ورزش استان نصیب هیات ووشو کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان در عین حال از خانواده های ورزشکاران بویژه خانواده قهرمانان ووشو و رئیس هیات ووشو استان یزد تقدیر کرد.
در این مراسم علاوه بر تقدیر از بانوان ووشوکار استان که در مسابقات کشوری نایب قهرمان کشور شده بودند از مربیان و اساتید ووشو استان نیز تجلیل و تقدیر شد.
تیم یزد در بهمن ماه سال گذشته و در رقابت های ووشوی قهرمانی دختران جوان کشور برای نخستین بار با کسب پنج مدال طلا ، ۲ نقره و یک برنز بعد از اصفهان با ۱۲ طلا و ۲ نقره ، نایب قهرمانی این مسابقات را بدست آورد.
علی کریمی به تازگی به عنوان رئیس هیات کاراته استان یزد معرفی شده و در مراسم امروز از هیات ووشو استان خداحافظی کرد.
هم اکنون یکهزار و ۱۰۰ ووشوکار به صورت فعالانه در قالب تیم‌ها و باشگاه‌های مختلف به این ورزش در استان یزد اشتغال دارند.

منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..