هفته سوم رقابت های اسبدوانی کورس بهاره کشور در یزد

no-thumbs

هفته سوم رقابت‌های سراسری کورس اسبدوانی بهاره کشور در یزد برگزار شد.

به گزارش یزدی نیوزدر رقابت های این هفته که در مجتمع سوارکاری صفائیه یزد برگزار شد، ۸۵ سوارکار از استان های مختلف کشور در ۶ دور به مسافت یک هزار و ۲۵۰ متر با هم به رقابت پرداختند.
در دور اول محسن یزدان فر با اسب ناخدا رفیع زودتر از رقبا از خط پایان گذشت و عنایت الله قلرعطا با اسب نازنین راغبیان و محمد خوجملی با اسب ناخدا شریف به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور دوم محمد خوجملی با اسب نورمن مقام اول را به دست آورد و امین محمدی با اسب ماکیما طوس و عبدالخالق چپرلی با اسب نیک نام رفیع به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.
همچنین در دور سوم عبدالخالق چپرلی با اسب ناخدا رشید موفق به کسب مقام اول شد و عنایت الله قلرعطا با اسب ناژو و محمد خوجملی با اسب ناجا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.
در دور چهارم ابوالفضل دهقان با اسب گنج بیک زودتر از خط پایان عبور کرد و قهرمان شد و همچنین عبدالخالق چپرلی با اسب نار دانیالی و محسن یزدانفر با اسب مارشال ابن هماورد به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور پنجم ابوالفصل دهقان با اسب میداس موفق به کسب مقام اول شد و امین محمدی با اسب کیخسرو اشکذر و محسن یزدان فر با اسب لیبان شیردل به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
همچنین در دور ششم و پایانی مسابقات عبدالخالق چپرلی با اسب پیشگام از خط پایان گذشت و مقام نخست را بدست آورد و امین محمدی با اسب پریزمتیک و ابوالفضل دهقان با اسب آنجلا به مقام های دوم و سوم دست یافتند.
در مجموع به صاحبان اسب های برتر ۳۳ میلیون ۲۵۰ هزار تومان جایزه نقدی اهداء شد.
مسابقات اسبدوانی قهرمانی کورس بهاره کشور در یزد به مدت چهار هفته دیگر در مجتمع سوارکاری صفائیه یزد پیگیری می شود.
استان یزد دارای ۳۰۰ باشگاه و افزون بر ۶ هزار راس اسب اصیل عرب است .

منبع: ایرنا
 

 

بخش نظردهی بسته شده است..