استان یزد، پنجهزار کاراته کای بیمه شده دارد

no-thumbs

رئیس هیات کاراته یزد گفت: وجود بیش از 5 هزار کاراته کای بیمه شده در این استان، ظرفیت بالایی است که می توان با ارائه برنامه و تقویم سالانه مناسب از آن بخوبی استفاده کرد.

به گزارش یزدی نیوزعلی کریمی در نخستین جلسه اعضا و مسئولان کمیته های هیات کاراته استان با تقدیر از زحمات آقای وکیل الساداتی رئیس قبلی هیات و مجموعه مدیران کمیته ها در دوره های گذشته گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان در این رشته ٬ امسال ارتقا سبک ها و رتبه مربیان و اساتید را باید در برنامه ها پیش بینی کنیم.
وی با تاکید بر اینکه هیات به دنبال برنامه شعاری نبوده و برنامه عملی می خواهد افزود: برای بهره گیری از توان ورزشکاران موجود در این رشته ٬ تهیه بانک اطلاعات کامل از وضعیت هر فرد ضروری است تا بتوان به راحتی سابقه و تجربه و مدال های و مقام ها ورزشکاران را در کامپیوتر و در قالب سایت هیات کاراته ذخیره کرد.
رئیس هیات کاراته استان یزد خواستار نگاه ویژه به این رشته در ورزش های همگانی با همکاری شهردای ٬ نیروی انتظامی و سپاه و بسیج شد و گفت: باید هیات با این مجموعه ها وارد مذاکره شده و در آموزش نیروهای آنها همکاری کند.
کریمی تصریح کرد: در برنامه های امسال هیات باید تهیه لیست قیمت گذاری هزینه های باشگاه ها در قالب ساماندهی فضاهای آموزشی و رسیدگی به وضعیت آنها به منظور هماهنگی با هیات مدنظر باشد.
وی خاطرنشان کرد: هیات کاراته استان از افراد توانمندی که با آمادگی کامل و برای دفاع از آبروی استان به مسابقات ملی بروند به صورت جدی حمایت خواهد کرد.
رئیس هیات کاراته استان در عین حال خواستار تعامل بیشتر و بهتر با فدراسیون و هیات های سایر استان ها شد و تاکید کرد: هر چه این تعامل ها بیشتر شود امید به موفقیت داوران و اساتید بیشتر خواهد شد و برای این کار می توان در مرحله اول یک دوره داوری و نیز مسابقه چندجانبه و حتی ملی را میزبانی کنیم.
کریمی با اشاره به لزوم تقدیر از پیشکسوتان کاراته استان گفت: این قشر عزیز ، جوانی خود را بدون هیچ چشمداشتی در پرورش نیروهای بااستعداد این رشته گذاشته اند و باید به نحو شایسته در قالب جشنواره از آنها تقدیر و تجلیل شود.
وی تقویت بنیه علمی اساتید و داوران و حتی هنرجویان کاراته را ضروری دانست و افزود: باید با استفاده از توان علمی اساتید دانشگاههای استان یزد زمینه برگزاری دوره های آموزشی در بخش های تغذیه و دوپینگ و علوم روز هرچه زودتر فراهم شود و این اساتید به فدراسیون نیز برای تدریس در کشور معرفی شوند.

 

 

بخش نظردهی بسته شده است..