تاکید استاندار یزد بر رسیدگی به مشکلات بخش معادن

no-thumbs

استاندار یزد در دیدار هیات مدیره خانه معدن استان بر پیگیری مشکلات بخش معاون کوچک و متوسط تاکید کرد.

به گزارش یزدی نیوزسید محمد میرمحمدی در این دیدار گفت: پوشش اکتشافی استان در اکتشاف مواد معدنی خوب است و تلاش بخش خصوصی در این زمینه مؤثر می باشد.
استاندار یزد در این نشست که مشکلات واحدهای معدنی به‌ویژه واحدهای کوچک و متوسط بیان شد با اشاره به اینکه سیاست دولت کمک به بخش خصوصی است از اعضای خانه معدن استان خواست مشکلات معدنی مرتبط با قوانین و مقررات را اعلام کنند.
تداخل برخی قوانین حوزه معادن با بخش کشاورزی و منابع طبیعی، حمایت دولت برای راه‌اندازی صندوق بیمهٔ معادن در یزد، مشکلات ناشی از برداشت معادن در مناطق مختلف، مشکل خرید کنسارته واحدهای معدنی داخلی از خارج، کمبود مواد اولیه برخی معادن ذوب و روی و همکاری بیشتر بانک‌ها و سازمان مالیاتی با واحدهای معدنی کوچک از مواردی بود که اعضای هیات‌مدیره خانه معدن استان در دیدار با استاندار مطرح کردند.
هم اکنون استان یزد رتبه اول کشور را از لحاظ تنوع معدنی با شناسایی بیش از ۳۰ نوع ماده معدنی و رتبه دوم ذخایر معدنی با یک میلیارد و ۶۷۷ میلیون تن ذخیره را دارد.
از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید هر ۱.۸ روز یک راه اندازی تولیدی شامل ۷۰۵ پروانه بهره برداری صنعتی و هر روز ۹ اشتغال صنعتی جدید در استان یزد ایجاد شده است.

منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..