یک مقام مسئول:

یزد، برند خانه های بوم گردی روستایی در کشور است

مدیرکل دفتر امور روستایی یزد گفت: استان یزد، برند خانه های بوم گردی روستایی در کشور است.

به گزارش یزدی نیوزمحمد یارمند با بیان اینکه واحدهای بوم گردی روستایی در ایام نوروز مورد استقبال بالای گردشگران خارجی و مسافران نوروزی استقبال قرار گرفت ، گفت: این واحدهای بوم‌گردی به ویژه در روستاها بخوبی توانسته اند انتظارات گردشگران را محقق کنند.
وی افزود: بیش از ۵۰ روستای هدف گردشگری در استان یزد وجود دارد که تلاش شده خانه‌های بوم‌گردی در آنها مستقر شود و امیدواریم با افزایش تعداد این واحدها شاهد رشد گردشگران در مناطق روستایی استان باشیم.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استان یزد درباره درخواست های راه اندازی واحدهای بوم گردی نیز گفت: از سه سال پیش در روستاهای استان ۲۰۰ مورد درخواست مجوز برای خانه‌های بوم‌گردی روستایی ارائه شده که از این تعداد برای ۱۳۰ درخواست مجوزهای لازم صادر شده و تاکنون ۵۰ واحد با امکانات مناسب به بهره‌برداری رسیده است.
یارمند افزود: اقدام های خوبی در راستای پذیرایی از مسافران و گردشگرانی که مقصد خود را روستاهای استان قرار داده بودند، انجام شد و خوشبختانه آمارها حاکی از استقبال بسیار خوب مردم روستاها از مسافران نوروزی همچنین رغبت خوب گردشگران به گشت‌وگذار در روستاها بوده است.
وی برپایی جشن‌های نوروزی، برپایی شب شعر، برگزاری جشنواره پاتوق در روستای شمسی رستاق، ایجاد بازارچه‌های محلی و احداث پارک اسکان مسافران را از جمله اقدام های انجام شده در ایام نوروز در روستاهای استان یزد عنوان کرد.
این مسئول در ادامه درباره حمایت های دولت تدبیر و امید از تولید در روستاها اظهار کرد: در این دولت ، بسترهای حمایتی و تسهیلاتی برای تولید از سوی روستاییان فراهم شده است،‌ به گونه ای که برای ۱۳ بخش و ۲۰ دهستان محروم استان یزد تسهیلاتی با کارمزد هشت درصد تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان اختصاص یافته است.
یارمند یادآور شد:واحدهای تولیدی اشتغال‌زا در روستاها می‌توانند از این بسته‌های حمایتی استفاده کرده و گام های ارزشمندی برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها در سال اقتصاد مقاومتی و اشتغال و تولید ملّی بردارند.
از جمعیت یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفری استان یزد ۱۸ درصد در یکهزار و ۱۹۴ روستای دارای سکنه زندگی می کنند.
براساس این گزارش برخی از روستاهای استان از جمله در شهرستاهای تفت و مهریز بیشتر تفرجگاه بوده و در روزهای تعطیل مملو از جمعیت است.

ایرنا

 

بخش نظردهی بسته شده است..